Muzyka

Legendarny Hawkwind zaprasza grupę hipiersoniK na trasę po Anglii!

 Legendarna brytyjska grupa space-rockowa w tym roku celebruje 44. urodziny. Z tej okazji zagra w Anglii trasę, na której wykona w całości swój kultowy album „Warrior On The Edge Of Time” z 1975 r. Trasa zaczyna się dwudniowym festiwalem HawkEaster w Devon, potem odbędzie się jeszcze 5 występów w całym kraju. Anglicy zaprosili Polaków nie tylko jako support-act, lecz jako gościa specjalnego (przewidziane są wspólne wykonania kilku utworów z repertuaru Hawkwind).

   Muzycy hipiersoniK od kilku lat utrzymują kontakty z Hawkwind. Wokalista Marcin Babko został zaproszony przez Anglików w 2008 r., by na czeskim festiwalu Colours of Ostrava wykonać z nimi kilka utworów. Z kolei przed kilkoma miesiącami, podczas pierwszej wizyty Hawkwind w Polsce (Ino-Rock Festival, 8 września 2012 r. w Inowrocławiu), perkusista Pierre zagrał z brytyjskim zespołem cały koncert – na kilka dni przed festiwalem okazało się bowiem, że Richard Chadwick (bębniarz Hawkwind) jest ciężko chory i nie może przyjechać do Polski. W kilku utworach Hawkwind na scenie pojawił się cały hipiersoniK.

   Wiosenna trasa cieszy się dużym zainteresowaniem brytyjskich mediów muzycznych – głównie ze względu na fakt wykonania w całości płyty Warrior On The Edge Of Time”. Saksofonista hipiersoniK, Michał Sosna, został zaproszony przez Hawkwind, by gościnnie zagrać w utworach z tej płyty (w latach 70. zespół koncertował z saksofonistą, dziś nie ma w składzie tego instrumentu). 

Plan trasy:
30-31 marca 2013 – festiwal HawkEaster: Seaton, Devon
2 kwietnia 2013 – Cardiff, The Coal Exchange
3 kwietnia 2013 – Bath, Komedia
5 kwietnia 2013 – Preston, 53 Degrees
6 kwietnia 2013 – Rotherham, Magna Centre,
7 kwietnia 2013 – Norwich, Epic Centre

Polskim partnerem trasy jest Instytut Adama Mickiewicza.
 

Przed wyjazdem do Anglii zespół zagra jeden koncert w Polsce: 23 marca w katowickim klubie Granda.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca