Muzyka

Koncert Grzegorza Turnaua w Szczecinie

13-07-2013 (sobota), godz. 21:00
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Duży Dziedziniec

 


Wystąpią:
Grzegorz Turnau, Robert Kubiszyn oraz Cezary Konrad

 

Bilety:
Przedsprzedaż do 31 maja 2013 - I miejsca 60 złotych / II miejsca 50 złotych |
od 1 czerwca 2013 - I miejsca 70 złotych / II miejsca 60 złotych
w dniu koncertu - I miejsca 80 złotych / II miejsca 70 złotych


„Popularność Grzegorza Turnaua to swoisty fenomen, który nie przestaje zadziwiać. Uprawia on bowiem trudny gatunek piosenki z tekstem, czy piosenki poetyckiej spod znaku krainy łagodności. Jego utwory to refleksyjne perełki, w których na happy end raczej nie ma miejsca. Nie jest także Turnau fabryką przebojów, choć napisał parę niewątpliwych hitów. A jednak od wielu lat przyciąga słuchaczy, którym nieobce są inne rodzaje muzyki. Może wyjaśnieniem jest przyrodzona Polakom skłonność do melancholii? A może niezwykłe poczucie humoru artysty, błyskotliwość i jego dystans do samego siebie? Obserwując jego występy trudno wręcz uwierzyć, że ma za sobą ponad 20 lat kariery scenicznej. Jego niemal sztubacka figlarność, spontaniczne żarty i swoiste flirty z publicznością kontrastują z klimatem wykonywanej przez niego muzyki, ale też budują niepowtarzalny nastrój występów. Dzięki temu recitale Turnaua zawsze pozostawiają publiczność w zadumie, ale i dobrym humorze.

Towarzyszący wokaliście Cezary Konrad i Robert Kubiszyn realizowali z Turnauem wiele projektów (m.in. solowe płyty). Są to znani i cenieni muzycy jazzowi, świetni instrumentaliści i autorzy wielu własnych przedsięwzięć artystycznych. W TurBiKonie prowadzą z wokalem i fortepianem lidera tria pełnoprawny muzyczny dialog, uwidaczniający ich własne muzyczne osobowości. Perkusja Konrada i bas (a także niekiedy gitara) Kubiszyna to nieodzowne muzyczne składniki wykonanych na koncercie, a znanych z innych aranżacji, utworów. To właśnie te instrumenty wprowadzają elementy świeżości i nowości".


ZAPRASZAMY


Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń artystycznych odbywających się na

Zamku Książąt Pomorskich znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.zamek.szczecin.pl


Bilety do nabycia:
 Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Zamek wejście „i”, tel. 91 48 91 630,
kasa Zamku, tel. 91 43 47 391
 Rezerwacje i zakup biletów przez działy socjalne oraz grupy:  tel. 91 434 02 86Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca