Muzyka

ProGGnozy – koncerty muzyki okołoprogresywnej w Krakowie

25 maja w Klubie Zaścianek (Kraków, ul. Rostafińskiego 4) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Muzyczne Proggnozy, którego celem jest propagowanie i prezentacja brzmień okołoprogresywnych. Na scenie swoją twórczość zaprezentują trzy zespoły: Archangelica, Przeciwziemia oraz Wojtek Fedkowicz Noise Trio.

 

Archangelica powstała w 2004 roku. Założycielem zespołu był klawiszowiec Darek Ojdana.

Od samego początku zespół poruszał się w kręgach szeroko pojętej muzyki rockowo progresywnej, ze szczególnym uwzględnieniem klimatu i melodyki utworów. Archangelica na początku istnienia była nazywana polską Anathemą, ale z czasem wykreowała własny styl. Historia tego zespołu to oczywiście ludzie, którzy go tworzyli w przeszłości i tworzą teraz. Przez zespół przewinęło się wielu muzyków i każdy z nich miał istotny wpływ na ukształtowanie się Archangelicy. Obecnie zespół po zmianach personalnych wydał nakładem krakowskiego Lynx Music swój pierwszy długogrający krążek "Like a drug" który otrzymał wiele pozytywnych recenzji zarówno w Polsce jak i za granicą.

 

Przeciwziemia powstała w 2011 roku we Wrocławiu z inicjatywy Bartosza Sobieraja (wokal, gitara akustyczna, saz, sitar) i Konrada Kościelskiego (perkusja, hapi), którzy współpracowali już w ramach kilku wcześniejszych projektów. Wkrótce dołączyli do nich Tomasz Jaśkiewicz (gitara basowa) oraz Przemysław Banaszek (klawisze, akordeon). Ich muzyka wymyka się gatunkowym uściśleniom, łącząc akustyczny rock z muzyką etniczną, grungem, funky, jazzem i kto wie, czym jeszcze. Na swoim koncie mają dwa mini albumy: "Właściwość" (2011) oraz "Tattooed Head Woman" (2013). Przeciwziemianie dali się też poznać publiczności poprzez żywiołowe koncerty. Na scenie lubią eksperymenty z instrumentami i jazzujące improwizacje, tworząc za każdym razem niepowtarzalny performance. Nazwa PRZECIWZIEMIA wyraża chęć ucieczki przed schematami w muzyce, które narzuca współczesny mainstream. Autoironiczną wizję tej podróży "w głąb offu" ukazuje pierwszy teledysk zespołu, nakręcony do utworu "Covered by the Sun".

 

Wojtek Fedkowicz Noise Trio to laureaci pierwszej polskiej edycji Electronic Beats Festival. Nowa formacja na jazzowo-elektronicznej scenie. Zespół wykonuje własne kompozycje będące połączeniem modern jazzu, swobodnej improwizacji z wpływami drum'n'bass oraz pokrewnymi gatunkami muzyki tanecznej. Analogowe brzmienia syntezatora przeciwstawione akustycznej i elektronicznej przetwarzanej efektami perkusji a to wszystko scalone mocnym pulsującym basem. Jazz mocno inspirowany elektroniką-wolność improwizacji zderzona z konsekwentnymi strukturami rytmicznymi.

 

Ceny biletów:

ULGOWE: 15 PLN / ZWYKŁE: 20 PLN

 

Bilety będą dostępne w Klubie Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4), w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10), w punktach Ticketpro w całej Polsce oraz online na www.ticketpro.pl.

 

Więcej informacji na www.klubzascianek.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca