Muzyka

Rozgrzewka przed Nocą Muzeów w piąte

BRIAN LABYCZ / GERARD LEBIK DUO – koncert
17 MAJA 2013, GODZ. 19:00
Łaźnia GDAŃSK - DOLNE MIASTO ul. Jaskółcza 1,

 

Projekt Art&Science Meeting zaprasza na muzyczne wydarzenie!
Brian Labycz i Gerard Lebik spotkali się w Chicago w październiku 2012. Pierwszy koncert zagrali w towarzystwie Jiro Yamaguchi Susumu i Hiroyuki Ura w klubie Flying TeaPot w Tokyo, podczas ostatniej trasy koncertowej Labycza po Japonii. Labycz/Lebik Duo to mieszanka elektroakustycznej muzyki improwizowanej z pogranicza EIA i eksperymentalnego free improvisation. Będzie to pierwsza wizyta Labycza w Polsce, muzycy planują zagranie koncertów w duecie ale też poszerzając duet zapraszając muzyków z miast w których będą występować. Podczas trasy wszystkie koncerty będą rejestrowane, nagrania ukażą się w Zopan Records oraz chicagowskiej wytwórni Peira.
wstęp wolny
 
 
Europejska Noc Muzeów w sobotę 18 maja 2013

Łaźnia GDAŃSK - DOLNE MIASTO ul. Jaskółcza 1, od 17.30 - 1.00
Łaźnia GDAŃSK - NOWY PORT ul.Strajku Dokerów 5, od 18.00 - 1.00
 
W tym roku Europejską Noc Muzeów będziemy świętować w dwóch placówkach w Łaźni na Dolnym Mieście przy ul. Jaskółczej 1 oraz w otwartej w zeszłym roku Łaźni Nowy Port przy ul.Strajku Dokerów 5.

 

W programie Łaźni na Dolnym Mieście, przy ul. Jaskołćzej 1:
17:30 - wykład Jasi Reichart o spełnianiu marzeń, zwiazkach z maszynami i o tym czym jest sztuka.
19:00 - wykład Stelarca o mięsie, metalu, kodach, zombie, cyborgach i chimerach. Stelarc to jeden z najważniejszych przedstawicieli współczesnego body artu, w 2007 roku poddał się operacji wszczepienia w przedramię dodatkowego ucha.
21:30 - koncert Tomása Tello i Roberta Lippok'a przedstawicieli sceny współczesnej muzyki eksperymentalnej.
21:30 - performans taneczny zrealizowany przez TO-EN Butoh Company będący zaproszeniem do spotkania z tańcem butoh, gatunkiem wciąż zaskakującym widzów swą stylistyką.

 

Oprowadzanie kuratorskie po aktualnie prezentowanej wystawie: Polityko: nie lubię Cię, ale Ty mnie kochasz (o każdej pełnej godzinie).
wstęp 1zł

 W programie Łaźni w Nowym Porcie, przy ul. Strajku Dokerów 5:
 
18:00 - warsztaty Włóczkowe Rewolucje. Z pomocą animatorki Aleksandry Romanowskiej każdy będzie mógł zapoznać się z podstawowymi technikami robienia na drutach i szydełkowania. Elementy, które powstaną podczas tego wieczoru zostaną użyte do zrealizowania instalacji, ulokowanej w przestrzeni publicznej Nowego Portu.
18:00 - równolegle na sali wystawienniczej odbędzie się spotkanie z profesorem Witosławem Czerwonką, artystą prezentującym w Łaźni 2 wystawę Źródła oraz promocja jego katalogu.
18:00 - o tej samej godzinie amatorów kina zapraszamy do Kinoportu na rozmowę z reżyserką filmów animowanych Joanną Jasińską-Koronkiewicz i pokaz jej filmów.
20:00 - koncert Piotra Kalińskiego (Hatti Vatti)

 

Głodnych nie tylko wrażeń, wspomoże Bar Perła Bałtyku, który na Noc Muzeów przygotował specjalne nowoporckie dania i napitki.
W czasie Nocy Muzeów będzie można, tradycyjnie już, zakupić wydawane przez CSW Łaźnia publikacje za 50% ceny.
wstęp 1zł
 
więcej na stronie: 
 

The Laznia Centre for Contemporary Art will participate in the ninth edition of the event, being held under the auspices of the Director General of French Museums, and during which exhibition sites will remain opens to the public until 1:00 a.m.
 
Laznia CCA
Gdansk Lower Town
Jaskolcza St 1
5.30 PM - 1 AM
 
Laznia CAE
Gdansk Nowy Port
Strajku Dokerów St 5
6 PM - 1 AM

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca