Muzyka

Estońska alternatywa na Asymmetry 2014

Już trzeci rok z rzędu wrocławski klub Firlej organizuje konkurs dla niezależnych muzyków z zagranicy, w którym główną nagrodą jest występ na Asymmetry Festival. Tym razem odbywa się to w ramach festiwalu Art Meetings.

 

Art Meetings to multikulturowe spotkania odbywające się w różnych krajach, mające na celu upowszechnienie i promocję polskiej kultury niezależnej za granicą i inicjowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej.

 

Dzięki Art Meetings odbywają się koncerty najciekawszych polskich zespołów muzycznych, warsztaty artystyczne, happeningi, wystawy i inne wydarzenia animujące miejscową społeczność. Do realizacji tych inicjatyw zapraszani są artyści, dziennikarze, animatorzy kultury i przedstawiciele instytucji z całego świata. Tworzy to okazję do wzajemnych inspiracji, a także inicjacji współpracy w obszarze artystycznym i organizacyjnym. Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
W ramach festiwalu Art Meetings 2013 Estonia odbywa się konkurs dla zespołów i projektów muzycznych z Estonii. Trzech finalistów wybranych spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wystąpi na scenie festiwalu Patarei Culture Dust Festival 12 lipca w Tallinnie. Zwycięzca zagra koncert na jednym z najważniejszych alternatywnych festiwali w Polsce – Asymmetry Festival – który odbędzie się jesienią 2014 roku we Wrocławiu. więcej

Więcej informacji o Art Meetings: WWW | FANPAGE


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca