Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży

MAŁE INNE BRZMIENIA
warsztaty dla dzieci i młodzieży

 

Inne Brzmienia

W dniach 5-7 lipca odbędzie się kolejna – szósta  edycja festiwalu Inne Brzmienia Art'N'Music Festival Lublin-Lviv 2013, jednego z najważniejszych i najbardziej wielokulturowych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku zagrają między innymi: EBO TAYLOR (po raz pierwszy w Polsce), SVJATA VATRA FIRE SHOW, FESTICULTORES TROUPE, BOOM PAM oraz niepowtarzalny projekt muzyczny VOO VOO i Orkiestry GIDLE łączący pierwiastek wschodni i bałkański. W programie pojawiła się także zupełnie nowa kategoria, jaką są  „Małe Inne  Brzmienia”.

 

Po raz pierwszy  podczas Festiwalu odbędą się warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży. Warsztaty z obszaru tańca, muzyki i sztuk plastycznych poprowadzą: Marcin Steczkowski, Tomasz Bozdek, Joanna Miłosiewicz, Piotr Czarnecki i Joanna Wawiórka –Kamieniecka. Warsztaty pozwolą najmłodszym wydobyć z nich potencjał twórczy w atmosferze zabawy.

 

Miejsce: plac przed Teatrem Andersena
Czas: sobota - 6 lipca i niedziela - 7 lipca, w godz. 12.00-16.00
Kurator warsztatów: Joanna Wawiórka-Kamieniecka
Wstęp wolny. Zapisy: joa@homoludens.pl, tel. 516-192-420

 

O warsztatach:

TANIEC

Przedstawiciele Akademii Tańca z Lublina stworzyli specjalny projekt skierowany do młodszej części publiczności Festiwalu Innych Brzmień: warsztaty taneczne w technice hip hop i dance. Prowadzący zapraszają na taneczną podróż po kulturze hip hop, zapoznają uczestników z podstawowymi krokami i figurami, a na koniec stworzą wspólną choreografię.

Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni najmłodszych, a także wydobycie z nich potencjału twórczego, który mogą przełożyć na swój ruch i taniec. Wszystkie działania będzie wspierała duża dawka muzyki. Warsztaty kierowane są zarówno do osób początkujących jak i tych, które już tańczą.

Prowadzący: Joanna Miłoszewicz i Piotr Czarnecki (Akademia Tańca)


Kiedy: sobota - 6 lipca i niedziela - 7 lipca
Godz. rozpoczęcia: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30
Czas trwania: 40 min.
Bez zapisów

 

MUZYKA

1. ONE MAN MUSIC MULTI SHOW - zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży od 7 lat

Prowadzący: Marcin Steczkowski - muzyk, kompozytor, aranżer i producent, multiinstrumentalista.

Zapraszamy na multiinstrumentalne warsztaty muzyczne(prowadzenie Marcin Steczkowski), w czasie których można będzie poznać siłę i szczerość przekazu instrumentów elektronicznych, brzmiących jednocześnie z tradycyjnymi piszczałkami.

Warsztaty wprowadzą uczestników w świat instrumentów dętych i elektronicznych, począwszy od piszczałek, okaryn, sopiłek, oktawówek, poprzez saksofony, w tym sopranowy i tenorowy, instrumenty elektroniczne (EWI), a kończąc na wirtualnych brzmieniach wyzwalanych bezprzewodowymi dętymi sterownikami MIDI. Dzięki tej muzycznej podróży będzie można odkryć inspirujący wyobraźnię, barwny świat dźwięków.

Kiedy: sobota - 6 lipca i niedziela - 7 lipca
12.00 - zapisy - wolne miejsca
13.00 - zapisy - wolne miejsca
14.00 - bez zapisów
15.00 - bez zapisów

 

2. DRUMS 'n DREAMS – warsztaty perkusyjne - zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży od 7 lat

Prowadzący: Tomasz Bozdek

Zapraszamy na warsztaty perkusyjne, podczas których można będzie dowiedzieć się jak grać na happy drums! Tomek zajmuje się od lat produkcją wysokiej jakości instrumentów perkusyjnych, w jego rękach stara butla gazowa staje się magicznym przedmiotem, z którego płyną baśniowe brzmienia.

Zajęcia warsztatowe , przeniosą odbiorców w świat instrumentów perkusyjnych, które wykonał własnoręcznie Tomasz Bozdek, muzyk, twórca instrumentów, poszukiwacz nowych brzmień. Wśród instrumentów znajdą się różne rodzaje bębnów oraz kije deszczowe. Naturalne dźwięki pozwolą poczuć harmonię z naturą, jej siłę i rytm. To zaproszenie do poznania i tworzenia muzyki.

Kiedy: sobota - 6 lipca i niedziela - 7 lipca
12.00 - zapisy - wolne miejsca
13.00 - zapisy - wolne miejsca
14.00 - bez zapisów
15.00 - bez zapisów

 

SZTUKA i ZABAWA

Dla wszystkich, bez zapisów, zapraszamy 6 i 7 lipca w godz. 12.00 - 16.00.

Prowadząca: Joanna Wawiórka-Kamieniecka 

1. Warsztaty plastyczne

Strefa aktywności plastycznej dla każdego. Zapraszamy do próby wizualizacji dźwięków i rytmów, szukania kolorów i faktur, które obrazują muzykę. W sobotę 6 lipca ogłosimy konkurs plastyczny, związany z tematyką festiwalu, rozwiązanie i ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę 7 lipca.

2. Kid Zone

Strefa aktywności dla dzieci. Kolor – ruch – zabawa: zabawy sprawnościowe, kula cyrkowa, chusty i tunele animacyjne, piłki, balony i wiele, wiele innych. Zapraszamy do zabawy z animatorami w rytmie Innych Brzmień!


 

Więcej informacji:
www.innebrzmienia.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło