Muzyka

KALIBER 44 POWRACA!

Kaliber 44 to zespół, który poprzez  swój indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie.

 

Ich debiutancki album „Księga tajemnicza. Prolog”, do dziś jedyny prawdziwie udany przykład polskiego psycho-rapu sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy czyniąc z K44 gwiazdę. Młodzi reprezentanci Katowic i Końskich raz na zawsze zmienili polski rynek muzyczny odwagą, prostolinijnością, genialnymi tekstami i energią. Album „W 63 minuty dookoła świata” ugruntował pozycję Kalibra i dostarczył zestaw utworów, granych nawet przez komercyjne rozgłośnie radiowe, w tym wydany na singlu „Film”. Ostatni album Kalibra, „3:44” ukazał się w 2000 roku i stanowi moment graniczny dla tego gatunku. Po jego wydaniu zespół zawiesił działalność.

 

Po 13 latach Kaliber 44 reaktywował się. Co prawda pod nazwą Baku Baku Skład członkowie zespołu pojawiali się co jakiś czas wspólnie na scenie, tak samo jak podczas występu na Off Festiwalu. Ale dopiero zaproszenie na Opener Festival 2013 dało impuls do reaktywacji na stałe w składzie AbradAb, Joka i DJ FEEL-X. Co warte podkreślenia zespół postanowił od tej pory koncertować z udziałem muzyków grających na żywo muzykę grupy, co znacznie uatrakcyjniło koncerty.

 

Po koncercie grupy na Festiwalu Opener z pełnym zespołem muzycznym, który wywołał ogromne zamieszanie po 15 latach od wydania płyty „W 63 minuty dookoła świata” wróciła ona na listę najlepiej sprzedających się płyt w Polsce publikowaną przez ZPAV, co nie zdarzyło się jeszcze żadnemu artyście w naszym kraju.

 

W najbliższym czasie zespół wystąpi 31 sierpnia w Żywcu na finalnym koncercie tegorocznej trasy „Męskie Granie”oraz 13 września w Katowicach w ramach Dni Miasta. 


Niestety zespół nie wystąpi w Warszawie na Festiwalu Fugazi ze względu na nie wywiązanie się przez organizatora z postanowień umowy. W związku z tym pod koniec września zespół zagra dodatkowo 25 września (środa) w Warszawie, w klubie Stodoła i 26 września(czwartek) w Krakowie, w klubie Lizard King.

 

Bilety w cenie 44 pln są już do nabycia w sieci Ticketpro! W październiku w długą trasę koncertową po Polsce wyrusza Abradab. Szukaj informacji o graniu w swoim mieście! 

Nie oznacza to, że w zespole nic nie będzie się działo. Joka i DJ Feel-X rozpocznął pracę nad muzyką i tekstami do nowej płyty, której premierę zespół planuje na jesień 2014 roku, a która roboczo zatytułowana jest „4:44”. 

Równocześnie wspólnie z firmą S.P. Records zespół pracuje nad wydaniem pierwszych trzech płyt zespołu na płytach winylowych, które stopniowo będą się ukazywały od jesieni. Więcej szczegółów na ten temat już niebawem  – na razie zespół intensywnie pracuje nad ciekawą oprawą graficzną tych wydawnictw

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego - intro rozpoczynającego koncert, który na YouTube zobaczyło już ponad 200 tysięcy osób.

http://www.youtube.com/watch?v=RxSduba0Bn4


przysłano: 26 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca