SAWBLADE kończy nagrywanie płyty “Reminiscence”! Zobacz 'lyric video' do pierwszego singla!

Warszawski SAWBLADE jest już na finiszu nagrań pełnej debiutanckiej płyty “Reminiscence”. Album jest aktualnie w fazie miksów w studio Sound Division. Produkcją całości zajmuje się Filip ‘Heinrich’ Hałucha“Reminiscence” to dziewięć technicznych utworów będących energetyczną, niespotykaną mieszanką amerykańskiego groove w klimacie Disturbed czy Godsmack oraz ostrzejszego grania z rejonów thrash/metalcore. Album trafi do sprzedaży w drugiej połowie września.
 
Jak mówią sami muzycy - "Reminiscence" to zbiór wszystkich naszych doświadczeń uformowanych w taki sposób by osoba postronna, słuchacz, mógł odebrać te wspomnienia z całą ich mocą – za sprawą wyrazistych tekstów śpiewanych jeszcze silniejszym wokalem, ściany dźwięku gitar i niemalże mechanicznej, brutalnej sekcji rytmicznej. Sawblade nie kryją, iż ich podejście do grania ciężkiej muzyki odstaje od rodzimej sceny. Duży nacisk kładą na wielowątkową melodyjność utworów, refreny nie są jedynie dodatkami.
 
W sieci można posłuchać już pierwszego utworu promującego album zatytułowanego “Believe” – przygotowanego w formie tzw. ‘lyric video’ -http://www.youtube.com/watch?v=tw_hAcX7w7A. Do tego utworu powstanie wkrótce profesjonalny teledysk.
 
Tak prezentuje się tracklista płyty:
1. Oncoming Storm
2. Before You Leave
3. Disappear
4. Arise
5. This World
6. Sweet Denial
7. Believe
8. Sound of Heaven
9. Kingdom
 
Skład:
Michał „Roman” Romańczuk ...... wokal, gitara rytmiczna
Marcin Zawadziński .................... gitara prowadząca
Michał „Leszczu” Oleszczuk ........ bas
Michał „Sołtys” Sołtysik .............. perkusja
 
Oto lista najbliższych koncertów na których będzie można zobaczyć Sawblade:
21.09 - Warszawa, Klub Progresja +Awakening Sun, Locracy, Unanswered
22.09 - Łódź, Luka  +Mentally Blind, Eternal Fever
25.09 - Warszawa, Club Rock +Nu Nation, Another Source of Light
09.11 - Tychy, Underground Pub +Hate
 
Więcej informacji o zespole – www.sawblade.pl oraz www.facebook.com/SawbladeBand
 
Biografia:
Sawblade powstał w 2008r., a w obecnym składzie gra od stycznia 2013r. Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień. Muzycy wydali w 2011 roku EP, zawierające 4 utwory, nagrane w olsztyńskim Studio X w czerwcu 2011r, a w lipcu 2013 w warszawskim Sound Division Studio pod okiem Filipa "Heinrich" Hałuchy rozpoczęli nagrania debiutanckiej płyty, która ukaże się w czwartym kwartale 2013r.
Utwór „Rise Again” z 2011r. zapewnił zespołowi miejsce w finałowej dziesiątce konkursu „Make More Music” organizowanego przez Empik. Sawblade zdobył także główną nagrodę w drugiej edycji konkursu „Rock Up Your Life” organizowanego przez studio nagrań „Spot”. Sukcesami są także udane występy w konkursach takich jak Rzeszowski Przegląd Autorski „RzePa” czy Akademicki Przegląd Muzyczny Radia Afera w Poznaniu.Zespół wystąpił na scenach festiwali takich jak Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2013, Hyde Park Festival w Radomiu oraz Festiwalu Wszystko Gra w Zamościu. Odcinek programu „Rock Time” poświęcony Sawblade można spotkać w ramówce telewizji EdusatTv oraz Internecie. Grupa gościła także w Otwockiej Regionalnej Telewizji Internetowej LiniaTv.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło