Muzyka

Nawrocki Folk Computer Band, czyli lider Kobiet solo.

 

Grzegorz Nawrocki to jeden z najciekawszych polskich piosenkopisarzy ostatnich dwóch dekad. Od zawsze związany z Trójmiastem. Od lat cieszy się zasłużoną estymą w kręgach rodzimej alternatywy. Ich zainteresowanie zdobył nagrywając z zespołem Ego psychodeliczno rockowy album „Światowid” (1997).

Poważną popularność i miejsce w panteonie twórców krajowej piosenki przyniosła Nawrockiemu jednak dopiero działalność w założonej przez niego grupie Kobiety. Już pierwszą płytą tej trójmiejskiej formacji udowadniał, że w wyrazisty sposób potrafi połączyć popową melodykę z niebanalną kompozycją i zgrabnie skrojonym polskim tekstem. Krytycy ochrzcili muzykę Kobiet mianem avant-popu. Każdy z dotychczasowych czterech albumów grupy przynosił piosenki o przebojowym potencjalne, nie do końca wykorzystanym przez krajowe media. Do najważniejszych singlowych dzieł Nawrockiego należą takie utwory jak „Marcello”, „Kaszubski szaman”, „Doskonalę tracę czas” czy pochodzące z ostatniej płyty „We Are the Mutants” i „Łajka”.

W 2013 roku muzyk powołał do życia swój nowy, tym razem solowy projekt Nawrocki Folk Computer Band, zwrócony ku akustycznym brzmieniom i klimatom z pogranicza mrocznego country i punk-bluesa. Sam autor mówi o swoich utworach, że są to "pieśni mentalnych niewolników". Pierwszy album pod szyldem Nawrocki Folk Computer Band ukaże się już 18 października 2013. Płytę ponownie, jak w przypadku ostatniej płyty Kobiet, wydaje wytwórnia Thin Man Records.


 

Nawrocki Folk Computer Band – "Nawrocki Folk Computer Band"

 

Premiera: 18 października 2013

EAN: 5902020614333

 

 

Spis utworów:

 

1. Rozdziobią nas

2. Ja chcę do ludzi

3. Twoi rodzice

4. Punk Rock

5. Tramwaj nr 6

6. Wieloryb Wielki

7. Caballo Blanco

8. Afrykańskie sandały

9. Duchy

 

Strona zespołu – http://nawrocki.bandcamp.com

Facebook zespołu – https://www.facebook.com/NawrockiFolkComputerBand

Strona wytwórni – http://thinman.pl

Facebook wytwórni – https://facebook.com/thinmanrecords

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca