Muzyka

Mysłowice dobrze brzmiące

 

            „Mysłowice dobrze brzmiące” to pierwsza płyta kompilacyjna z najciekawszymi piosenkami zespołów z Mysłowic. Znajdują się na niej utwory mysłowickich zespołów, którzy aktualnie działają artystycznie i z powodzeniem prowadzą swoją karierę. To zarówno klasycy i uznane gwiazdy, coraz bardziej popularne zespoły średniego pokolenia, jak i całkowici debiutanci (bez płyt na koncie, ale z nagraniami na wysokim poziomie artystycznym). Obok znanych już piosenek, jest tu też kilka premier, a nawet utwory przygotowane specjalnie na ten album.


            Płyta różnorodna stylistycznie pokazuje, że w Mysłowicach gra się nie tylko najbardziej kojarzoną z tym miastem „muzykę gitarową”, inspirowaną głównie brzmieniami z Wysp Brytyjskich. Jest tu też pop, funk, rap i punk-rock. Nie brakuje psychodelii i folku. Artyści, których piosenki znajdują się na płycie to: Myslovitz, Holly Blue, Generał Stilwell, The Marians, Czary Mary Koszmary i Ćmy, Korbowód, Milcz Serce, Natalie Loves You, Menippe, Mofoplan, Fabilus Tenz, Starfak Acidbrother i Miss Polski.

 

            Wyboru piosenek dokonał Marcin Babko, dziennikarz muzyczny, producent, wydawca i artysta audiosfery (dziś udziela się m.in. w grupach hipiersoniK i Frank Babko, w latach 90. współtworzył mysłowicką scenę psychodeliczną). Babko jest też autorem zamieszczonej w albumie subiektywnej historii muzycznej Mysłowic.


            Płyta wydana jest w specjalnej oprawie graficznej autorstwa cenionej artystki intermedialnej Marty Frank. Album zawiera gadżet: dołączona kostka gitarowa przypomina, z jaką muzyką wciąż kojarzone jest to miasto, ale też, że „grać każdy może”.

 

 

TRACKLISTA:

01. CZARY MARY KOSZMARY I ĆMY – Finko

02. MYSLOVITZ - Koniec lata
03. THE MARIANS - Wściekłe psy

04. FABILUS TENZ - Słodki oddech
05. HOLLY BLUE - Watch or Play

06. MILCZ SERCE – Wielki Błękit 
07. NATALIE LOVES YOU - The Oak

08. GENERAŁ STILWELL - Lawina ziemna w Manizales
09. KORBOWÓD – Outside
10. MOFOPLAN – Plastelina
11. MISS POLSKI  - Lewy amant 

12. STARFAK ACIDBROTHER - Likantropia i trans

13. MENIPPE - Homo Homini

 

 

Premiera 21 czerwca
Wydawca: Urząd Miasta Mysłowice

 

 

www.myslowice.pl
www.falami.pl
 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca