Muzyka

FROM AFAR w komplecie! Prace nad pełną płytą trwają!

 

From Afar - zespół, który wprowadził sporo zamieszania na scenie alternatywnej w 2012 debiutując EP-ką “The Abyss Gazes into You” jest już w komplecie. Do składu dołączył perkusista Marcin Grzesik zastępując Michała Chruściela. Zespół powrócił do pracy nad nowym materiałem i jeszcze w tym roku chciałby ponownie wkroczyć na scenę.

 
From Afar - zespół, który wprowadził sporo zamieszania na scenie alternatywnej w 2012 debiutując EP-ką “The Abyss Gazes into
 
"Tworzenie nowego materiału zajęło nam sporo czasu. Odbiło się to na naszej aktywności koncertowej, ale dziś jesteśmy już pewni, że było warto. The Abyss Gazes into You zamknęła pewien dość długi etap. Otrzymała bardzo dobre recenzje, byliśmy niesamowicie przyjmowani na koncertach, dostaliśmy od naszych fanów wsparcie, które utwierdziło nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Zrobimy wszystko, aby płyta nad którą pracujemy wielkim krokiem naprzód. Część numerów z pewnością zaprezentujemy już na najbliższych koncertach" – komentują muzycy.
 
Z informacji uzyskanych od członków zespołu wynika, że materiał w warstwie lirycznej będzie krytyką upadającego społeczeństwa przedstawioną w charakterystyczny dla From Afar sposób, bez unikania własnej odpowiedzialności za opisywane sytuacje czy zjawiska i na tyle plastycznie, aby słuchacz mógł interpretować go na swój sposób i odnieść do własnego życia.
 
 
Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku do sprzedaży trafiła debiutancka EP'ka zespołu FROM AFAR "The Abyss Gazes into You". Materiał został nagrany wiosną 2012, masteringiem zajął się Mateusz Michniewicz, okładkę zaprojektowało studio Cruelpicture. From Afar działa w pełnym składzie od 2009 roku. Wśród swoich inspiracji muzycy wymieniają takich artystów jak Tool, Korn czy Deftones.
 
Na pierwszy singiel wybrano utwór "Jacob's Ladder", do którego klip zrealizowany przez rzeszowskie Lemonade Studio jest dostępny w serwisie Youtube:

 
Teledysk zanotował już blisko 20000 wyświetleń
Album wydany został w formacie digipak i można go nabyć na oficjalnej stronie zespołu http://www.fromafarband.com/zamowienie/
 
Zespół jest otwarty na propozycje koncertowe. Więcej informacji:
Jacob's Ladder: http://www.youtube.com/watch?v=shwdDUux07o

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca