Muzyka

Tides From Nebula: album "Eternal Movement" już dostępny

Na półkach sklepowych można już znaleźć trzecią płytę Tides From Nebula, która zatytułowana jest „Eternal Movement”.

 

Materiał na nowy album powstał w ciągu pół roku, kiedy zespół zamknął się w swoim studio i w 100 % skupił na pisaniu nowego materiału. Inspiracją do nowych kompozycji były dla muzyków fundamentalne pytania o byt, świadomość i tożsamość. Tytułowy „Eternal Movement” to ruch na poziomie elementarnym. Gdy przyjrzymy się światu w mikroskali, wejdziemy głęboko w atom, zostaje tylko energia, a więc ruch. Wszystko czym jesteśmy, a czego nie widzimy, to tak naprawdę ruch.

 

Jak mówią muzycy, nowy krążek to ich najbardziej energetyczny i pełen światła album. Jest również najbardziej kolorowy pod względem brzmieniowym. Podczas nagrywania zostało użytych kilkanaście gitar, kilka zestawów bębnów oraz niezliczona ilość brzmień klawiszy. Produkcją płyty zajął się Norweg Christer-Andre Cederbeg, który był producentem m.in. ostatniego albumu grupy Anathema - „Weather Systems".

 

Premierze płyty towarzyszy pierwszy w historii zespołu teledysk, który powstał do utworu „Only With Presence”. Video doskonale pokazuje klimat i energię, jakie panują na koncertach grupy. Klip można zobaczyć pod tym adresem: http://youtu.be/n9_pIla12qA

 

Lista utworów na „Eternal Movement”:

 

1. Loughter of Gods

2. Only With Presence

3. Satori

4. Emptiness of Yours and Mine

5. Hollow Lights

6. Now Run

7. Let it Out, Let it Flow, Let it Fly

8. Up From Eden

 

Album Tides From Nebula „Eternal Movement” ukazał się w formacie CD, a pod koniec października będzie dostępny także na vinylu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca