Lao Che w Klubie Studio

16 listopada w krakowskim Klubie Studio wystąpi Lao Che. Zespół ten powstał w 1999 roku na gruzach formacji Koli, nietypowej hip hopowej grupy zawiązanej przez artystów z rockowego półświatka.

Lao Che zadebiutowało w 2002 roku płytą Gusła – albumem koncepcyjnym pełnym odniesień do świata literatury, przepełnionym słowiańskim, niepokojącym klimatem rodem z Dziadów Mickiewicza. Popularność kapeli przyniosło jednak następne wydawnictwo: Powstanie Warszawskie z 2005 roku. Płytaz pogranicza albumu koncepcyjnego i słuchowiska stanowi pełną emocji opowieść o jednymz najbardziej dramatycznych epizodów historii Polski. Muzycy nie dali się jednak zamknąć w jednej etykietce i w 2008 roku zaskoczyli płytą Gospel, na której  odważnie i rock’n’rollowo podjęli rozmaite wątki religijne sięgając m.in. do tematyki biblijnej. Album pokrył się platyną i ugruntował pozycję zespołu jako artystów nieprzewidywalnych i zaskakujących. Czwarta płyta, Prąd stały / Prąd zmienny, ukazała kolejne oblicze Lao Che – tym razem był to flirt z elektroniką i estetyką cold wave. Najnowsze wydawnictwo –Soundtrack – jest z kolei ścieżką dźwiękową do nieistniejącego filmu. Lao Che wymyka się wszelkim kwalifikacjom gatunkowym łącząc w swej twórczości  punkową energię, intertekstualne zabawy, skłonność do nieustannych poszukiwań i bardzo dojrzałą warstwę tekstową. Jeżeli ktoś szuka w polskiej muzyce zjawisk niebanalnych, cieszących zarówno dźwiękami, jak i przekazem, to Lao Che może być najlepszą odpowiedzią. Zwłaszcza na żywo w Klubie Studio!

Ceny biletów:

ULGOWE: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)

ZWYKŁE: 35 PLN (przedsprzedaż) / 45 PLN (w dniu koncertu)

 

Bilety dostępne w punktach Ticketpro w całej Polsce oraz online na stronie www.ticketpro.pl.

Bilety kolekcjonerskie dostępne w klubach STUDIO (ul. Budryka 4), GWAREK (ul. Reymonta 17) oraz FILUTEK (ul. Rostafińskiego 10).

Więcej informacji o koncercie na: www.klubstudio.pl

 

Lao Che

Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków.

16 listopada, godz. 20:00

16 listopada 2013, 20:00

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło