Muzyka

"Brzdąc na Zamku" - spotkania z muzyką dla najmłodszych w CK "Zamek" we Wrocławiu Leśnicy

"Brzdąc na Zamku" - spotkania z muzyką dla najmłodszych 23 listopada, sobota, godzina 10:00 i 11:30* Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

"Brzdąc na Zamku" - spotkania z muzyką dla najmłodszych
23 listopada, sobota, godzina 10:00 i 11:30*
Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

 

Bohaterami kolejnego "Brzdąca na Zamku" będą dwa instrumenty dęte: flet poprzeczny i klarnet, które  zosatną zaprezentowane dzieciom w zwariowanej opowieści o żarłocznym prosiaku Krzysiu i muzykalnym doktorze Sitko. Spotkanie z muzyką poprowadzą dwaj profesjonalni muzycy: Krzysztof Domański (flet poprzeczny) oraz Michał Siciński (klarnet). Natomiast zajęcia plastyczne przeprowadzą tym razem członkowie genialnej spółdzielni PANATO http://www.panato.org/home - Dorota Gawarkiewicz i Anna Nosowicz - warsztaty recyklingowo w ich wykonaniu to gwarancja świetnej oraz kreatywnej zabawy.

Goście: Michał Siciński i Krzysztof Domański (muzyka)
Dorota Gawarkiewicz i Anna Nosowicz (warsztaty recyklingowe)
 
• Wstęp 5 zł, tylko po wcześniejszej rezerwacji. Zapisy pod numerem telefonu 349 32 81 wew 29. Liczba miejsc ograniczona.
 
• Czas trwania: 30 minut muzyka, 30 minut zajęcia plastyczne
 
• Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat
 
 
Krzysztof Domański
Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fletu poprzecznego. Jego uzdolnienia muzyczne ujawniły się jeszcze w przedszkolu, co początkowo skutkowało wieloma występami wokalnymi na dziecięcych festiwalach piosenki. Od najmłodszych lat żywo interesował się muzyką. W szkole podstawowej opanował grę na kilku instrumentach muzycznych (flet, fortepian, organy, gitara). Pole muzycznych działań poszerza także o kompozycję i aranżację. Skomponował muzykę do sztuki teatralnej pt. 'Którędy do Nigdzielandii?' (PWST Wrocław) w reżyserii Przemysława Jaszczaka oraz muszę do 'Brzydkiego Kaczątka' (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu)  w reżyserii Jaszczaka. Obdarzony słuchem absolutnym, w czasie studiów rozpoczął intensywną współpracę z wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami festiwalowymi. Pełnił funkcję pierwszego flecisty w Filharmonii Opolskiej. Regularnie koncertuje w Polsce i za granicą, zarówno jako kameralista jak i solista czy muzyk orkiestrowy. Występował pod batutą wielu znanych i uznanych dyrygentów, m.in. z Pulem McCreesh'em, Young Chil Lee, Tomaszem Bugajem, Tadeuszem Zatheyem, Wojciechem Rodkiem, Markiem Toporowskim, Bogusławem Dawidowem i innymi. Od wielu lat współpracuje z Piotrem Rubikiem, zarówno jako chórzysta jak i pierwszy flecista. Poza działalnością w obszarze muzyki klasycznej udziela się również w kręgach szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej (m.in. aranżacje reggae i rockowe dla wielu zespołów muzycznych).

Michał Siciński  
Naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 14 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Ostrowie Wielkopolskim w klasie mgr Piotra Lewka. Szkołę ukończył z wynikiem celującym w roku 1999 i rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Wydziale Instrumentalnym, w klasie klarnetu profesora Jana Tatarczyka.
Będąc studentem pierwszego roku, został klarnecistą INTERNATIONALE JUNGE ORCHESTERAKADEMIE, z którą w okresie wielkanocnym w latach 2000- 2003, koncertował w Bayreuth (Niemcy). W roku 2002 i 2004 otrzymał stypendium  amerykańskiego  IDYLLWILD ARTS SUMMER FESTIVAL w Los Angeles,w trakcie którego koncertował z muzykami z całego świata oraz brał udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich klarnecistów jak Yehuda Gillad, Amanda Walker, Malvin Warner.
Podczas studiów, Michał Siciński zdobył I nagrodę na VI Przeglądzie Zespołów Kameralnych Euroregionu Nysa (8 grudnia 2002), wyróżnienie w Konkursie Małych Form Muzycznych we Wrocławiu (19 maja 2003), wyróżnienie w XII Akademickim Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach (25 maja 2003) oraz I nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (14 września 2003).
Jest współzałożycielem działającego w latach 2004-2005 polsko-niemieckiego zespołu „Florestan Ensemble” jak i pomysłodawcą działającego w latach 2005-2006, polsko-francuskiego projektu „Ensemble Alchemia”. Stale współpracuje z orkiestrą kameralną „Wratislavia” i orkiestrą kameralną „Leopoldinum”, teatrem muzycznym „CAPITOL”, jest także pierwszym klarnecistą działającej we Wrocławiu FILM HARMONY ORCHESTRA. W 2006 roku został solistą w grupie klarnetów Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu.
Michał Siciński dokonał prawykonań utworów Ryszarda Osady „CAPRICCIO” na klarnet i komputer (19 maja 2005) oraz „BREATH OF NATURE” na klarnet basowy, flet basowy i komputer (20 marca 2006), jak również „BA-CLAR-TRE” na klarnet solo, Moniki Kędziory (18 czerwca 2004).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca