Muzyka

Nie bądź obojętny! Wrocław popiera Ukrainę

We Wrocławiu trwa właśnie spontaniczną akcja społeczna „Solidarni z Ukrainą”. Walczącym o demokratyczne przemiany Ukraińcom dedykowany będzie cykl wydarzeń w niedzielę, 15 grudnia, organizowany wspólnie przez wrocławskie instytucje kulturalne i organizacje pozarządowe.

 

 

W ramach akcji odbędą się specjalne koncerty, wykłady, panele i spotkania. Program wydarzenia tworzony jest na bieżąco. Zasięg działań obejmuje całe miasto, a do współudziału zachęcani są wszyscy chętni Wrocławianie. Wyjątkowym imprezom towarzyszyć będzie akcja zbierania podpisów deklarujących solidarność z narodem ukraińskim w dążeniu do demokratyzacji.

 

„Nie możemy pozostać obojętni na liczne prośby spływające od naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. W związku z naszą wieloletnią współpracą z Ukrainą przy festiwalu Art Meetings czujemy się w obowiązku zareagować na trudną sytuację sąsiadów” – mówi Joanna Piasecka z Fundacji Eclectica, która wraz z zespołem Ośrodka Działań Artystycznych „Firlej” kieruje akcją.

 

Kulminacją akcji „Solidarni z Ukrainą” będzie niedzielna seria wydarzeń, które odbędą się w zaangażowanych w akcję instytucjach. W Firleju o 17:00 będzie miał miejsce wyjątkowy, darmowy koncert. Swój występ zapowiedzieli między innymi Piotr Damasiewicz i Mark Tokar, liderzy polsko-ukraińskiej grupy improwizatorów Art Meetings Orchestra. Do grona wyrażających poparcie dla Ukraińców artystów dołączyła także Adrianna Styrcz, ekscentryczna wokalistka Sinusoidal, oraz Radek Bednarz z formacji Miloopa. Lista potwierdzonych gości cały czas powiększa się – w związku ze spontanicznym charakterem akcji planowane są nietypowe kolaboracje i artystyczne niespodzianki.

 

Do współudziału i pomocy w akcji organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych. Szczegóły, aktualny program i wzór listy do zbierania podpisów można znaleźć na stronie klubu Firlej.

 

Więcej informacji:

 

 

15 grudnia 2013

przysłano: 13 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca