Muzyka

Wznowienie debiutanckiej płyty zespołu KRUK już w lutym!

Spora gratka czeka wkrótce wszystkich fanów formacji Kruk bowiem już 10 lutego 2014 roku ukaże się wznowienie ich debiutanckiej płyty „Before He'll Kill You”. Album z 2009 roku wydany zostanie w nowym formacie digipak wzbogaconym o trzy bonusowe nagrania. Zawartość płyty jest znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy cenią takich znakomitych mistrzów jak  Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy Dio. 
 
Gitarzysta grupy, Piotr Brzychcy, tak komentuje wznowienie płyty: „Kruk wypłynął na szersze wody dzięki płycie 'Memories' i Grzegorzowi Kupczykowi, który zaprosił nas do nagrania tej składanki z coverami największych utworów w historii rocka. Nasza kariera zanotowała zatem dosyć specyficzny start ponieważ wszyscy zaczęli kojarzyć nas z tzw. cover bandami pomimo, że od samego początku stawialiśmy na twórczość własną. 'Memories' było bardzo pochlebnie przyjęte zarówno przez krytykę jak i fanów tego typu grania, a nam ogromnie to schlebiało. Nie zdawaliśmy sobie wtedy jednak sprawy, jak wysoko podniesiona została poprzeczka związana z wydaniem naszego własnego krążka. 'Before He'll Kill You' pozwolił na szczęście tą poprzeczkę przeskoczyć i dodał nam prawdziwych skrzydeł. Ze względu na liczne zapytania o możliwość zakupu 'Before...', wraz z wytwórnią zdecydowaliśmy się  na reedycję tego albumu. Czasem pojawia się on na aukcji i cena jest naprawdę wysoka. Pamiętam, że tuż po nagraniu albumu miałem wątpliwości czy to jest repertuar, który powinniśmy wydać. Był to zbiór utworów z 8-letniej działalności zespołu w różnych składach, a niektóre z pomysłów sięgały czasów zanim jeszcze pojawił się Kruk. Obawiałem się o spójność, o charakter i o właściwe przedstawienie naszego rockowego potencjału. Album został jednak bardzo wysoko oceniony przez recenzentów i znakomicie się sprzedawał, a na koncertach mieliśmy całkowicie zadowalającą frekwencję. Do dziś nasza publiczność domaga się nagrań z tej płyty, a my im to z największą frajdą serwujemy. Nowa wersja będzie wzbogacona o 3 utwory bonusowe w wersjach koncertowych. Zrezygnowaliśmy też z klasycznego opakowania plastikowego na rzecz tzw. digipack'a, licząc na to, że koszmarna grafika okładkowa "Before He'll Kill You" będzie bardziej przystępna.”
 
Kruk - Before He'll Kill You (wznowienie+bonusy)

Wydawca: Metal Mind Records
Nr kat.: MMP CD 0734 DG
Barcode: 5907785038417
Format: CD DG
Gatunek:  Hard Rock
Data premiery: 10.02.2014
 
Lista utworów:
 
1.Lady Chameleon
2.Be a Dream
3.The Guillotine
4.Reality (It's A Foolish Cry)
5.The Escape
6.Dream Just A Dream
7.Paranormal Power Lasts
8.Out Of The Body
9.Before He'll Kill You
Bonusy:
10. Be A Dream (live)
11. Rzeczywistość (live)
12. Knocking At Your Back Door (Deep Purple cover) (live)
 
Kruk - ta hard rockowa grupa została założona w 2001 roku przez Piotra Brzychcego (gitara) i Krzysztofa Walczyka (klawisze). Wspólne upodobanie muzyków do twórczości takich grup jak Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath czy też Uriah Heep sprawiły, że charakter Kruka formował się w klasyczno-rockowych ramach. W 2006 roku zespół  nagrał płytę "Memories" z udziałem Grzegorza Kupczyka (wokalisty Ceti & Turbo), która jest zbiorem coverów z repertuaru wspomnianych wyżej wykonawców. W kolejnym okresie swojej działalności Kruk podążył śladami wspomnianych inspiracji, wypracowując własny charakter, który został zauważony przez media po wydaniu debiutanckiej płyty ”Before He’ll Kill You” w 2009 roku. Album uzyskała status ”płyty miesiąca” w magazynie Metal Hammer, natomiast trasa ”Spring Blizzard Tour 2009” promująca ten album, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród fanów muzyki rockowej.

W 2011 roku ukazał się ich kolejny album zatytułowany ”It Will Not Come Back”, na którym gościnnie pojawili się Doogie White (ex.Rainbow, Yngwie Malmsteen, Tank) oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel. Do płyty dołączono bonusowy krążkek DVD, na którym znalazł się 100 minutowy koncert zespołu. Album pod patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia szybko zyskał zwolenników oraz zebrał wiele pozytywnych recenzji z kraju i ze świata. W połowie 2012 roku w studiu Mama Music ruszyły prace zespołu nad kolejnym albumem. Produkcją zajął się Marcin Kindla i Michał Kuczera znani ze współpracy z czołówką artystów polskiego show biznesu. Premiera nowego albumu zatytułowanego „Be 3” odbyła się w listopadzie 2012 roku. Gościnnie na płycie można usłyszeć Marcina 'Aumana' Rdesta, znanego z grupy Frontside oraz Marcina Kindlę.  Pierwsza połowa 2013 roku to przede wszystkim czas koncertów. Kruk pojawił się m.in. podczas Cover Festivalu, grając utwory zespołów Deep Purple i Led Zeppelin. Przełom lipca i sierpnia był bardzo ważnym okresem w historii zespołu - 30 lipca Kruk ponownie zagrał u boku Deep Purple we wrocławskiej Hali Stulecia, natomiast w sierpniu ponownie pojawił się na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty otwierając koncert Carlosa Santany. To właśnie podczas tego występu Piotr Brzychcy usłyszał od Santany słowa ‘Jesteś niesamowitym gitarzystą. Musiałem zejść i Cię zobaczyć.’
 
Kolejny album formacji planowany jest rok 2014.
 
Kruk – strona oficjalna:
http://www.kruk.art.pl/

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca