Muzyka

Koncert zespołu Lucky Dragons!

Weź udział w interaktywnym muzycznym doświadczeniu prowadzonym przez Lucky Dragons! Elektroniczny duet znany z angażowania słuchaczy w swoje koncerty zagra w Firleju 5 lutego. Przyjdź i zdecyduj, czy wystąpisz w roli aktywnego uczestnika, czy w skupieniu zatopisz się w psychodelicznych dźwiękach.

05.02.2014

Distorted Club: LUCKY DRAGONS

Klub Firlej, Wrocław, ul. Grabiszyńska 56

 

Start: 20:00

Bilety: 20/25 zł (przedsprzedaż: Ekobilet, TicketPro, salony Empik i MediaMarkt)

 

Kojąca medytacja, która w każdej chwili może zamienić się w dziki, plemienny trans – brzmienie zespołu to laptopowy IDM z folkową wrażliwością. Na żywo Lucky Dragons łączą eksperymentalną muzyką elektroniczną, projekcje wideo i dźwięki tworzone wspólnie z widownią. Muzycy grają w centrum publiki, często udostępniają widzom proste instrumenty czy intuicyjne, cyfrowe narzędzia, zacierając w ten sposób granice pomiędzy wykonawcą a odbiorcą. Ich magiczne występy poddają w wątpliwość zdroworozsądkowe pojęcie o tym, jak powinien wyglądać koncert, w zamian oferując interaktywne show, w trakcie którego wszystko jest możliwe.

 

Za unikatowymi widowiskami stoi dwójka eksperymentatorów z Kalifornii. Sarah Rara i Luke Fischbeck współtworzą muzykę od 2000 roku. Znani są z otwartego podejścia do tworzenia sztuki, radykalnie inkluzywnych koncertów oraz zabawowego, humanistycznego podejścia do cyfrowych narzędzi. Do tej pory wydali 19 albumów.

 

Lucky Dragons występowali w Polsce w ramach Off Festivalu, we Wrocławiu zjawią się zaś po raz pierwszy. Ich koncert odbędzie się w ramach Distorted Club, cyklu wydarzeń, który na celu ma prezentację najświezszych muzycznych trendów z pogranicza ambitnego popu i nowoczesnej muzyki elektronicznej. Wrocławska seria imprez to wspólna inicjatywa Firleja i agencji bookingowej Distorted Animals.

 

Projekt artystyczny, eksperyment społeczny, pokaz magii. Jessica Hopper, Chicago Reader

 

W tym kolektywie wszystko jest absolutnie intrygujące. (..) Ich koncert to psychodeliczne doświadczenie, które angażuje słuchacza – staje się on dziełem sztuki, wpływając na muzyczne rezultaty, na atmosferę. Rzadko widuje się eksperymentalne występy, w których publika ma poczucie bycia całkowicie integralną częścią wydarzenia. Philip James Allen, Crack Magazine

 

Więcej informacji:

WWW Firlej: http://firlej.wroc.pl/program/2014,02,407.html

Facebook event: https://www.facebook.com/events/603665323022483/

WWW Lucky Dragons: http://www.luckydragons.org


przysłano: 14 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca