Muzyka

Czescy rock’n’rollowcy RETRO JOKERS na koncertach w Polsce

 

Retro Jokers to laureaci prestiżowego konkursu RGM Mercedes Benz Live Space 2012. Aktualnie aktywnie lansują nowy album pt.: Lonely Runner's Soul, utrzymany w klimatach  Rock'n'Roll/Garage z wpływami indie rocka i punku. Trasa koncertowa -Gentlemen Tour 2014- zahacza o Polskę – 21 lutego Czesi zagrają w raciborskim Przystanku Kulturalnym Koniec Świata, a 23 lutego we wrocławskim klubie Bezsenność.

 

Zespół Retro Jokers powstał w 2010 roku w Ostawie, w typowo „garażowych warunkach”, po to by już na początku 2012 roku wydać pierwszą EPkę pt.: The Elevator. Wtedy też kapela postanowiła wziąć udział w konkursie RGM Mercedes Benz Live Space. Po wyczerpujących eliminacjach i trzech etapach zmagań koncertowych, grupa pokonała 350 kontrkandydatów i zdobyła najwyższy stopień podium. W nagrodę „Jokersi” podpisali kontrakt z RGM Entertainment i w 2013 roku wydali pierwszą długogrającą płytę pt.: Lonely Runner’s Soul.

 

Retro Jokers to przede wszystkim rockowa energia w dawnym, dobrym tego słowa znaczeniu – na scenie wulkan energii, który jednak nigdy nie traci klasy! Ich znakiem rozpoznawczym są białe koszule i garnitury – jak na prawdziwych oldschoolowych gentlemanów przystało.

 

Zespół intensywnie promuje nowe wydawnictwo, grając koncerty w ramach trasy
-Gentlemen Tour 2014-. Wśród zaplanowanych występów nie zabrakło też Polski! Rock’n’rollowców będzie można zobaczyć i wysłuchać we Wrocławiu i Raciborzu! 21 lutego kapela wystąpi w Przystanku Kulturalnym Koniec Świata, a 23 lutego w Bezsenności.

 

Na koncertach w Polsce grupie Retro Jokers będzie towarzyszyć polski support, zespół Pan Stian z Katowic. Pan Stian promuje właśnie nowe wydawnictwo pt.: Złamane obietnice nagrane w specyficznym retro stylu łączącym rock z bluesem.  Połączenie rockowej energii z wpływami bluesa i indie rocka w projekcie Pan Stian lider zespołu – Sebastian Pypłacz, uzyskał poprzez zaproszenie do wspólnego grania doświadczonych muzyków znanych z takich formacji jak: Don't Be A Poor Person, Debris Of Blues czy Clin't Eastwood.

 

Pan Stian to kapela kładąca duży nacisk na współczesne kanały promocji. Dlatego też i tym razem postawiła na całkowicie nowatorski pomysł. Dodatek do najnowszej płyty Złamane obietnice ukazał się także w digitalnej wersji na e-Booku. Elektroniczna książeczka dostępna jest  za darmo na iTunes oraz Wydaje.pl. E-Book do płyty zawiera opis procesu powstawania płyty, teksty piosenek, zdjęcia oraz linki do dodatkowych piosenek.


Pypłacz ma na swoim koncie także dwie płyty z projektem Meet The Ambient oraz wiele kolaboracji z artystami z innych dziedzin sztuki. Aktywnie koncertuje w kraju, ale także zagranicą między innymi na Sziget Festival 2012 w Budapeszcie czy Bunde Republik Neustad w Dreźnie. Tworzy także projekty artystyczne niezwiązane z muzyką.

 

Więcej o Retro Jokers:

http://www.retrojokers.com/en/ 

FB: https://www.facebook.com/retrojokers?fref=ts

YouTube: http://www.youtube.com/user/RetroJokers?feature=watch

video: http://www.youtube.com/watch?v=ja-od14n6d8

video koncertowe: http://www.youtube.com/watch?v=3KL7sMT9KNk

Więcej o zespole Pan Stian:

www.Stian.trafri.net 

FB: www.facebook.com/PanStian

Spotify: https://play.spotify.com/artist/6LYfbMT5LrLli5u6gmp2bd

Last.fm: http://www.lastfm.pl/music/Pan+Stian
MySpace: https://myspace.com/panstian
YouTube: http://www.youtube.com/user/panstian

Deezer: http://www.deezer.com/pl/album/6901906

iTunes: https://itunes.apple.com/pl/album/drugi-ulubiony-organ-ep/id698619346

 

KONCERTY W POLSCE!

RETRO JOKERS & PAN STIAN -Gentlemen Tour 2014-

21.02 | 20:00

Koniec Świata | Karola Miarki 3a, Racibórz

 

23.02 | 20:00

Bezsenność | Ruska 51, Wrocław

 

Bilety: 10 PLN (lista FB)/15 PLN

 

 

 

Kontakt dla Mediów:

Martyna Gabała

Booking & Management

gabala.martyna@gmail.com | +48 608 315 205


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca