Muzyka

Błażej Król z UL/KR w Klubie Firlej!

Umarł Król, niech żyje Król. Lider UL/KR wystąpi we Wrocławiu z premierowym koncertem swojego solowego projektu. Ambitny elektroniczny pop artysty wybrzmi po raz pierwszy 20 marca na scenie Firleja.

 

Błażej Król to lider nieistniejącego już Kawałka Kulki oraz wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O zespole, który tworzy z Maurycym Kiebzakiem-Gorkim napisano w ostatnich dwóch latach właściwie wszystko. Najbardziej spektakularny debiut ostatnich lat. Debiut z 2012 roku uznany został za płytę roku przez większośc branżowych rankingów i blogosferę.

 

W 2013 zespół wydał „Ament”, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczając przy tym najważniejsze festiwale, znów narobił zamieszania w podsumowaniach i… postanowił zamrozić działalność.

 

Czym zaskoczy nas KRÓL? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że specjalny, premierowy koncert KRÓL zagra właśnie na Distorted Club w Firleju!

 

Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin "piosenka poetycka" przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. (…) Nie wiem jak Państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję, tak, jak moi rodzice kupowali i identyfikowali się z Grzegorzem Ciechowskim. Jakub Żulczyk

 

Koncert odbędzie się 20.03.2014,ceny biletów: 20/25 PLN.

20 marca 2014, 20:00 Klub Firlej,Grabiszyńska 56,Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca