Muzyka

Osada Vida - nowy skład, nowe plany

Formacja Osada Vida pracuje aktualnie nad następcą bardzo dobrze przyjętej płyty „Particles” (2013).  Nowy album zapowiadany jest na jesień br. i przyniesie jedną istotną zmianę – zmianę w składzie. Jesienią z zespołem pożegnał się bowiem dotychczasowy gitarzysta, Bartek Bareska a zastąpił go Jan Mitoraj. Nowe otwarcie w zespole tak komentują muzycy: „No to jesteśmy. Odnowieni, z dużą porcją pozytywnych wizji na przyszłość i pierwszą porcją nowych dźwięków. A dlaczego tak szumnie? Nowa krew w Osadzie! Powitajcie Janka, który dołączył do nas i zostanie na stałe. Przejął gitarowe stery po Bartku, który obrał muzycznie inny kurs (jeżeli już trzymamy się stylistyki żeglarskiej:) To były wspaniałe lata i wyjątkowa przygoda! Ale teraz rozpoczynamy nowy rozdział, pełni zapału! Jan Mitoraj to młody, ale utalentowany gitarzysta, realizator i producent, znany z występów z Brain Connect i Pasimito. Czyli podnosimy kotwicę, zwijamy cumę i startujemy! Nowe dźwięki i dalsze informacje już niebawem, bądźcie czujni.”
 
Osada Vida AD 2014 (l-p): Łukasz Lisiak, Adam Podzimski, Marek Majewski, Jan Mitoraj, Rafał Paluszek
 
O tym jak odświeżona wersja Osada Vida prezentuje się na żywo będzie można przekonać się już w marcu kiedy zespół zagra mini trasę koncertową:
 
20.03. Bielsko-Biała, Rude Boy
21.03 Sosnowiec, 2Doors
22.03 Kraków, Klub Meta
 
Przypomnijmy również, że 10 lipca Osada Vida wystąpi podczas tegorocznej edycji Seven Festival. Zespół wystąpi pierwszego dnia festiwalu na Scenie Music & More na Placu Wolności w Węgorzewie.
 
Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową a ich koncerty to wspaniała zabawa, nie tylko dla słuchaczy, ale również na scenie. W swoim dorobku zespół ma cztery ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009) oraz „Particles” (2013), która wytyczyła nowy kierunek w życiu zespołu - utwory urzekają oryginalnością, ale i niebanalną prostotą. Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na amerykański festiwal RoSfest 2011 czy na ProgStage 2012 w Izraelu, na których Osada była jednym z headlinerów.
 
Osada Vida – skład:
Marek Majewski – wokal
Łukasz Lisiak – bas
Rafał Paluszek – klawisze
Jan Mitoraj – gitary
Adam Podzimski – perksusja
 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca