Muzyka

Friday Reggae Special #5

Friday Reggae Special #5:


Wystąpią: Damian SyjonFam, Manfas (Fatty Fatty), Steppa Warriors, Cool Operator Sound System

Data: 21.03.2014 (Piątek)

Miejsce: Klub Niskie Łąki, ul. Ruska 46C :: Wrocław

Wstęp: 10 zł do godziny 23:00 / 15 zł po godzinie 23:00

Start: 21:00


 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/432340680233531

Strona klubu: https://www.facebook.com/niskielaki

Singiel promujący płytę Damian SyjonFam:


 

Już 21 marca 2014, w pierwszy dzień wiosny zapraszamy wszystkich na pozytywne wibracje i duchowe uniesienia w rytmie muzyki reggae do wrocławskiego klubu Niskie Łąki. Na 5 edycji Friday Reggae Special będziemy gościć znakomitego wokalistę muzyki korzeni. Damian SyjonFam - niegdyś wokalista zespołu ComeYah, po raz pierwszy zaprezentuje przed publicznością swój premierowy solowy materiał, promujący jego debiutancką płytę, która ukarze się już niebawem! Oprócz tego ze stolicy przybędzie chodząca encyklopedia muzyki reggae oraz znakomity dj Manfas - reprezentant kolektywu Fatty Fatty. Występy gości dopełnią standardowo rezydenci cyklu - Steppa Warriors. Co najważniejsze, impreza odbędzie się na jedynym we Wrocławiu Sound Systemie z prawdziwego zdarzenia! Mowa oczywiście o Cool Operator Sound System, ręcznie budowanym zestawie głośników, który wyciąga z tej muzyki to co najważniejsze - ciepły, głęboki i solidny bas! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie - świętujmy pierwszą wiosenną noc wspólnie tańcząc do reggae muzyki!


 

Damian SyjonFam:

Damian Syjonfam w latach 90 tych zaczynał grając na gitarze w reggaeowym zespole Natura. W 2008 roku, z jego inicjatywy powstał zespół ComeYah, w którym był liderem, wokalistą i autorem tekstów. Jego specyficzna, nietuzinkowa barwa głosu w 2012 roku została doceniona przez czasopismo Free Colours, w którym został nominowany w kategorii wokalista roku. W 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, przy której współpracował z: Watzkiem Wawrzyniakiem, Krystianem K-Jah Walczakiem, House of Riddim, Bass Galore Productions oraz D'Roots Brothers. Praca zaowocowała spójnym, harmonijnym, korzennym reggae o uniwersalnym przekazie. Słowa napisane i zaśpiewane przez Syjona zadają niewygodne pytania i opowiadają o prawdziwym Domu, za którym tęsknimy. Ostrzega przed oszustwem dzisiejszych czasów, ale najwięcej muzycznej przestrzeni poświęca nieskończonej i wszechobecnej Miłości. Niebawem ukaże się płyta „Wracam do Domu”, a póki co koncerty promujące ją dostarczą Wam wielu Duchowych uniesień.

http://syjonfam.com/

https://www.facebook.com/syjonfam

https://soundcloud.com/syjonfam


 

Manfas / Fatty Fatty:

Warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalu reggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. O wspólnym graniu z winylowych płyt zaczęli myśleć latem 2007. Za cel postawili sobie propagowanie korzeni muzyki jamajskiej ze szczególnym uwzględnieniem roots reggae lat 70., nie unikając przy tym wplatania w sety brzmień spod znaku ska, rub-a-dub, modern roots czy UK dub. Ekipa Fatty Fatty zadebiutowała za deckami w listopadzie 2007, odwiedzając na zaproszenie Olah & Bandulu Squad Szczecin.

Od grudnia 2008 prezentują miksy edukacyjne poświęcone historii muzyki jamajskiej - m.in. dwie części przedstawiającego dokonania Dennisa Bovella "Blackbeard At The Controls 1976-1980", "Rockers Galore – Channel One Productions 1975-1979" i "It Sipple Out Deh! Soundtrack of the Tribal War 1975-1983".

Zwycięzcy NorthWest 45 Shooter Sound Clash (październik 2009) i trzeciej edycji Roots Clashu (grudzień 2009). Współgospodarze cyklów Reggae Addicts, Rootsmen Corner, Selector's Choice.


 

Steppa Warriors:

Kolektyw tworzą dwaj aktywni animatorzy polskiej sceny reggae & dub. Yarecki - selektor, dziennikarz i współzałożyciel portalu dubmassive.org. Robbie aka Nesta - ima się praktycznie każdego zajęcia związanego z muzyką, a w Steppa Warriors odgrywa rolę nawijacza. Działają wspólnie od 2008 roku. Występowali m.in. u boku Channel One Sound System, The Mighty Jah Observer Sound System, O.B.F., King Alpha, Wayne McArthur, Hornsman Coyote, Uprising Sounds, Radikal Guru, Christine Miller, Will Tee i wielu innych artystów z Polski i zza granicy. Są rezydentami warszawskiego cyklu Rootsmen Corner. Powiązani także z Cool Operator Sound System z Wrocławia.

https://www.facebook.com/steppawarriors


 

Cool Operator Sound System:

Pierwszy i jedyny we Wrocławiu sound system* z prawdziwego zdarzenia. W jego skład personalny wchodzą Robbie (właściciel, operator, selektor, wokalista) oraz Kajetan (techniczny, kierowca). Projekt zrodził się z potrzeby promowania kultury i muzyki jamajskiej na rzetelnym, wysokim poziomie. Narzędziem umożliwiającym to są obudowy głośników, skonstruowane specjalnie z myślą o graniu muzyki reggae oraz głośniki z lat 60' i 70'. Dzięki oldschoolowemu, ciepłemu brzmieniu i wyszukanej selekcji płyt ska, rocksteady, reggae oraz dub, Cool Operator przenosi klimat jamajskich potańcówek sprzed niemal pół wieku.

Robbie – promotor i organizator, producent, soundman i wokalista. Jest także częścią kolektywu Steppa Warriors. Odpowiedzialny za wrocławskie koncerty artystów takich jak Jah Observer Sound System, O.B.F. & Shanty D, Indica Dubs, Stamina Li (Kibir La Amlak) i innych. Obecny na scenie od niemal 8 lat.

Kajetan – wykształcony akustyk, dźwiękowiec i realizator. Ma za sobą pracę w studiu muzycznym, radiu oraz innych placówkach związanych z muzyką.

*sound system – w jamajskiej kulturze jest to po prostu mobilna dyskoteka składająca się ze wzmacniaczy, głośników, kabli, źródła dźwięku i innego dodatkowego sprzętu oraz kolekcji muzyki. Nad wszystkim panuje jedna lub kilka osób odpowiedzialnych za poszczególne role w sound systemie (selektor, wokalista, operator, techniczny, kierowca itd.). Do rozkręcenia imprezy potrzebny jest tylko prąd.


 

https://www.facebook.com/CoolOperatorSoundSystem

https://soundcloud.com/steppa-warriors


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 22 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca