Muzyka

Koncert Króla w Fantomie


13 kwietnia, godz. 20:30
Jazz Club Fantom, Pl. Karin Stanek 1, Bytom
Bilety: 25 pln

F/KM: KRÓL
Umarł Król, niech żyje Król. Ambitny elektroniczny pop artysty wybrzmi po na premierowym koncercie w Bytomiu.


Błażej Król to lider nieistniejącego już Kawałka Kulki oraz wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O zespole, który tworzy z Maurycym Kiebzakiem-Gorskim napisano w ostatnich dwóch latach właściwie wszystko. Najbardziej spektakularny debiut ostatnich lat. Debiut z 2012 roku uznany został za płytę roku przez większość branżowych rankingów i blogosferę.
W 2013 zespół wydał „Ament”, przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczając  przy tym najważniejsze festiwale, znów narobił zamieszania w podsumowaniach i… postanowił zamrozić działalność.


W styczniu 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel KRÓLA – „Szczenię”, zapowiadający marcową premierę płyty „Nielot.” Koncert w Fantomie będzie jedną z pierwszych okazji do posłuchania nowego materiału na żywo.


Błażej Król to jednoosobowy fenomen. Najpierw w duecie UL/KR, a obecnie jednoosobowo sprawia, że termin "piosenka poetycka" przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju. (…) Nie wiem jak Państwo, ja kupuję to w całości, a nawet odrobinę się identyfikuję, tak, jak moi rodzice kupowali i identyfikowali się z Grzegorzem Ciechowskim. - Jakub Żulczyk

 

SZCZENIĘ VIDEO:
 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca