Muzyka

Muzyka alternatywna wraca do Mysłowic

 

Trzy dni festiwalowe, trzynaście zespołów sceny alternatywnej, koncerty w kościele i w starym kinie. W ostatni weekend kwietnia rusza AlterFest w Mysłowicach.

 

AlterFest od trzech lat próbuje wypełnić lukę po Off Festivalu w Mysłowicach, który w 2011 roku wyprowadził się do Katowic. - Od tego czasu miasto kulturalnie obumiera - przyznaje Łukasz Prajer, organizator wydarzenia, mieszkaniec Mysłowic i miłośnik muzyki niezależnej. Podczas dwóch pierwszych edycji festiwalu zagrało ponad dwudziestu artystów, m.in. Muchy, Kumka Olik, Fair Weather Friends, Snowman, The Cuts, Peter J. Birch i wielu innych.

 

Mimo niewielkiego budżetu, AlterFest z roku na rok się rozwija, a w sprawie rezerwacji karnetów dzwonią ludzie z całej Polski. W tym roku wydarzenie nieco zmienia formułę i zamknie się w trzech dniach festiwalowych, z klubów przenosi się też na większe sceny. Gospodarzami wydarzenia będą: dawne kino Adria przy ul. Grunwaldzkiej, które najpierw trzeba było posprzątać, oraz mysłowicki kościół ewangelicki przy ul. Powstańców. - To miejsca wyjątkowe, swoim klimatem idealnie pasujące do muzyki niezależnej - mówi Prajer.

 

W czasie AlterFest’14, w dniach od 25 do 27 kwietnia, zagra kilkunastu wykonawców tworzących różnego typu muzykę niezależną, m.in. inspirowaną brytyjskimi brzmieniami muzykę gitarową, electropop, czy New Wave. Wśród artystów, których będzie można usłyszeć w kwietniu w Mysłowicach, znaleźli się m.in. jeden z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia, mający na swoim koncie ponad 2 miliony odsłon utworu „Takiego chłopaka” na YouTube – Mikromusic, grupa Lilly Hates Roses, promowana m.in. przez brytyjskie pismo NME oraz przez amerykańskie radio KEXP, zespół Lorein będący jednym z popularniejszych młodych zespołów grających muzykę gitarową w Polsce, solowy projekt Jacka Lachowicza, kryjącego się pod pseudonimem L.A.S, znanego z zespołu Ścianka oraz z projektu Lenny Valentino, współtworzonego wraz z Arturem Rojkiem, czy też świetnie zapowiadający się łódzki Young Stadium Club.

 

 

Festiwal zostanie zorganizowany przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta.

 

 

Więcej informacji dotyczących festiwalu i zaproszonych zespołów na
 facebook.com/alterfest.myslowice

 


Program festiwalu Alter Fest

 

25.04.2014, 19:30 - Stare Kino, Grunwaldzka 14

Sonia pisze piosenki
Carnauba Wax
Oxford Drama
Young Stadium Club
Lilly Hates Roses
Lorein

 

26.04.2014, 19:30 - Stare Kino, Grunwaldzka 14

Beat Beat Owl
Don't You Bear
Brzoska i Gawroński
L.A.S.
Mikromusic

 

27.04.2014, 19:30 - Kościół Ewangelicki, Powstańców 17

Pol Wanda
Milcz Serce


Bilety:

25.04 - 20 zł
26.04 - 20 zł
27.04 - 10 zł

Karnet trzydniowy - 40 zł

 

Rezerwacja/sprzedaż biletów – alterfest.myslowice@gmail.com
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 22 kwietnia 2014, 09:35
Z przyczyn od nas niezależnych zespół Milcz Serce nie zagra na tegorocznym festiwalu AlterFest. Zamiast nich 27. kwietnia w kościele ewangelickim zagra grupa Holly Blue & Soundpetersburg.
przysłano: 16 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca