Muzyka

GEETA + lil Ironies + Traces to Nowhere w CDQ

GEETA+lil Ironies+Traces to Nowhere w CDQ

11.05.2014 - wieczór elektro-szamańskich rytuałów

 

Po raz pierwszy w Polsce!

 

Kanadyjska artystka o pseudonimie Geeta zagra koncerty w Gdańsku, Łodzi, Kwidzynie i Warszawie. Finałem polskiej części trasy będzie występ 11 maja w CDQ (19.00, bilety 35 zł), do którego wokalistka zaprosiła warszawskie zespoły lil Ironies I traces to nowhere. Debiutujące “małe Ironie” zagrają przed Geetą także w łódzkim Bajkonurze dwa dni wcześniej.

 

GEETA to wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, ludźmi, sztuką i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach – od klubów, poprzez teatry, pokazy mody, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne, transowe show łączące elektronikę, z graniem na żywo, oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem. Geeta – wokalistka o imponujących możliwościach - wykorzystuje głos jako dodatkowy instrument, tworząc z pomocą analogowych efektów kolory, tekstury, oraz odrealnione pejzaże dźwiękowe. 

 

 

 

 

Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival i wielu innych, otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts, w 2013 r. była zaproszona do współpracy muzyczno-producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Sudies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse.

 

Szczegóły trasy koncertowej w Polsce:

 

8 maja – Gdańsk NCK support  Symetria

9 maja – Łódź, Bajkonur support lil Ironies

10 maja – Kwidzyn, Stowarzyszenie Underground

11 maja – Warszawa CDQ support lil Ironies + Traces to Nowhere

Ponadto lil Ironies będzie można usłyszeć 8go maja w poznańskich kontenerach.

 

GEETA zaprosiła do supportowania dwóch koncertów zespół lil Ironies. Debiutująca niedawno grupa jest w trakcie promowania albumu, który doczekał się już pozytywnych recenzji m.in. w KMagu i T-mobile-music.pl. Żywe wykonania “Małych Ironii” mogą okazać się doskonałym wprowadzeniem do seta Geety. Wolne tempa i tzw “brudny minimalizm” – czyli granie oparte na bardzo oszczędnym wykorzystaniu bogatego instrumentarium zespołu – perkusja, kontrabas, elektronika, syntezatory i gitara, z Kintą na tzw. “froncie” – czasem melancholijną, czasem wściekłą, a czasem szaloną niczym w demonicznej burlesce.

 

 

Zespół Lil Ironies istnieje od dwóch lat – w trakcie pracy nad debiutanckim materiałem zostali zaproszeni na festiwale – NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje, Uruchomucho w Warszawie oraz Warsaw Music Week, dotarli również do finału konkursu „Zrób Głośniej” T-mobile-music. Nową płytę wydali własnym sumptem z pomocą fanów, którzy wzięli udział w akcji crowdfundingowej kupując płyty, koszulki i… koncerty zespołu w tzw preorderze.

 

Wieczór rozpocznie koncert młodej warszawskiej kapeli - Traces to Nowhere. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu ‘Twin Peaks’, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje wzbogacone o melodyjny wokal Karoliny Mazurskiej.

 

To będzie wieczór silnych kobiecych osobowości artystycznych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca