Muzyka

Muzyka alternatywna na juwenaliach w Krakowie

Czesław, Lao Che, Bajzel i zagraniczni artyści na Juwenalia – Niepokorni!

 

Koncert z muzyką alternatywną na stałe wpisał się w program krakowskim juwenaliów. W tym roku na imprezie Juwenalia – Niepokorni zagrają: Czesław Śpiewa, Lao Che, Epolets (Ukraina), Bajzel i ET Tumason (Islandia). Koncert odbędzie się w środę, 14 maja, przed klubem Żaczek (al. 3 Maja 5). Start o godz. 17. Tradycyjnie już na tej imprezie pojawią się gwiazdy muzyki alternatywnej – zarówno z polski, jak i innych krajów. Będzie się działo!

 

Koncert na Facebooku:

www.facebook.com/events/232475083621189

 

 

Czesław Śpiewa

Czy trzeba komukolwiek przedstawiać tego artystę? Dla jednych „się sprzedał”, dla innych „jest gwiazdą polskiej alternatywy”. Każdy już zapewne zdążył wyrobić sobie zdanie o Czesiu i jego drużynie. U nas ma wielki szacunek za to, co robi: ciężko pracuje, gra mnóstwo koncertów i mimo komercyjnego sukcesu, pozostał sobą – poczciwym Czesiem.

Czy obecnie gra pop? Jeśli ktoś tak uzna, to musi przyznać, że jest to pop najwyżej klasy – niekomercyjny, ambitny, z ciekawymi, czasami absurdalnymi tekstami. Czesław to artysta pełną gębą. To on czuje prawdziwego rock’n’rolla! Przez kilka lat był niemal nieustannie w trasie! Zjechał całą Polskę – wzdłuż i wszerz, grał na wielkich festiwalach, ale też w małych klubach usytuowanych w niewielkich miasteczkach. Zdobywca Fryderyków, nadpobudliwy wesołek, wierny swoim założeniom – to wszystko można o nim powiedzieć. Czesław Śpiewa nie gra ostatnio wielu  koncertów (2014 rok to przerwa w występach na żywo), ale dla nas robi wyjątek! Na juwenaliach zagra z sześcioosobowym duńskim zespołem – będzie ogień!

www.czeslawspiewa.com

 

Lao Che

To ikona polskiej sceny. Wyróżnieni kilkunastoma nagrodami, mają za sobą setki koncertów na terenie całej Polski, w tym na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach. Ciężką pracą i ciekawymi, bardzo dobrymi albumami przez kilkanaście lat wyrobili sobie silną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Kolejny płyty m. in. „Gusła”, „Powstanie Warszawskie”, „Gospel”, „Prąd stały / Prąd zmienny” zbierały bardzo dobre recenzje i przysparzały grupie coraz większe grono fanów.

www.laoche.art.pl

 

ET Tumason (Islandia)

Nie ma islandzkiego artysty, który w ostatnich latach częściej odwiedzałby Polskę. Zagrał już w naszym kraju sześć tras koncertowych! Wiosną przyjedzie na kolejną. Dał w sumie na terenie Polski ponad 90 koncertów, które były bardzo entuzjastycznie przyjmowane. Polska publiczność go uwielbia! Dwa lata temu zagrał w naszym kraju 21 koncertów dzień po dniu (między innymi w Krakowie, w ramach „Niepokornych”). Kim jest tajemniczy Islandczyk i jaką serwuje muzykę? Powiedzieć, że ET Tumason gra bluesa, to prawie nic nie powiedzieć. Gra najdzikszego delta-bluesa, jakiego można zagrać tylko na akustycznej gitarze i samemu zaśpiewać!

www.myspace.com/ettumason

 

Bajzel

To niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce (i nie tylko). Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty. Bajzel zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Grał trasy z takimi projektami jak Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska czy Tymon&Transistors. Występował na wielu festiwalach m. in. na Opener Festivalu, OFF Festiwalu czy SXSW w Austin (USA). Będzie Bajzel na scenie! Pod sceną zresztą też.

www.bajzel.art.pl

 

Epolets (Ukraina)

Przedstawiciele ukraińskiej sceny alternatywnej przyjeżdżają do Polski! Dotychczas zagrali ponad 100 koncertów w takich krajach jak Rosja, Mołdawia czy Białoruś. Do naszego kraju kwartet przyjedzie po raz pierwszy. Ukraińska prasa porównuje brzmienie Epolets m. in. do grup Franz Ferdinand, Muse i Placebo. Kapela grała wspólne koncerty m. in. z The Subways, Archiwe, IAMX, White Lies i Apollo440. O Ukrainie jest ostatnio bardzo głośno. Mamy nadzieję, że po 14 maja ten kraj będzie Wam się kojarzyć z dobrym gitarowym graniem spod znaku Epolets.

www.epolets.com

 

 

Koncert Juwenalia – Niepokorni odbędzie się po raz siódmy! W minionych latach na imprezie grali m.in. Czesław Śpiewa, Hurricane Dean (Niemcy), Please The Trees (Czechy), DagaDana (Ukraina), Dick4Dick, Pustki, Fisz/Emade, 3moonboys, Muchy, Peter J. Birch & The River Boat Band, Mitch & Mitch i The Car Is On Fire.

 

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Organizatorzy mówią: – Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata – mówią organizatorzy. W ramach cyklu, który rozpoczął się w październiku 2007 roku, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Pati Yang, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Peter J. Birch, Igor Boxx, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

 

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Potisz
Potisz 25 kwietnia 2014, 23:42
Będę wypatrywał Lao Che!:)
przysłano: 24 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca