Muzyka

CABARET VOLTAIRE: gratka dla fanów pionierów muzyki elektronicznej!

„#7885 (Electropunk to Technopop 1978 - 1985)” to tytuł wyjątkowej kompilacji Cabaret Voltaire, która ukaże się 23 czerwca 2014. Album będzie łączyć dwa odrębne okresy Cabaret Voltaire - 1978-81 i 1983-85 – po raz pierwszy na jednym wydawnictwie.

 

Na płycie znajdą się takie piosenki jak „Nag Nag Nag”, „Do The Mussolini (Headkick)”, „Sensoria”, „Landslide”, „I Want You” czy„Just Fascination”. Wyboru utworów do kompilacji dokonał Richard H Kirk, który wyjaśnia: „Zdecydowałem się zebrać  najbardziej zwięzłe elementy twórczości Cabaret Voltaire, stąd wybór wersji, które ukazywały się wcześniej na singlach i krótszych wersji albumowych”.

 

Kompilacja to podróż do lat 1978-81, kiedy w składzie znajdowali się Richard H Kirk, Stephen Mallinder i Chris Watson. Cabaret Voltaire nagrywali wtedy głównie w Western Works Studios w Sheffield i wydawali płyty nakładem Rough Trade.

 

Drugi okres to lata 1983-85 pod odejściu Watsonsa, kiedy Kirk i Mallinder wydawali wwytwórni Some Bizzare/Virgin Records. Kirk zwraca uwagę, że „To był czas kiedy robiliśmy swoje, ale na innych polach, chcieliśmy przesuwać granicę muzyki elektronicznej, chcieliśmy żeby nasza muzyka znalazła się w miejscach, w których nie powinna być. Nie chcieliśmy powtarzać tego co robiliśmy już wcześniej.”

 

Cabaret Voltaire powstał w 1973 i wraz z Human League, Throbbing Gristle, Fad Gadget i The Normal, znajdował się w czołówce brytyjskiego ruchu muzyki elektronicznej końca lat 70-tych. Wyprzedzali swój czas, a ich miks muzyki dance, techno, dub, house i eksperymentalnej, sprawił, że stali się najbardziej wpływowym zespołem ostatniego 40-lecia.

Wydawnictwo „#7885 (Electro Punk to Techno Pop 1978 – 1985)” ukaże się 23 czerwca w formatach CD oraz LP + CD. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca