Muzyka

UDA w Trasie! – „Złote lata koksu 2014 Tour”

UDA w Trasie! – „Złote lata koksu 2014 Tour”

Niepoczytalny zespół UDA z Krakowa zaprasza na drugą część wiosennej trasy (po występach w Krakowie, Gdańsku, Olsztynie i Stalowej Woli) „Złote lata koksu 2014” obejmującej koncerty w Polsce i za granicą. Podczas krakowskiego show zostanie nagrane DVD koncertowe.

09 V 2014 – Tanner’s Pub, Poznań (support: Dogs In Trees)

10 V 2014 – MocArt, Toruń (support: Holy Wives)

23 V 2014 – Alchemia, Kraków (support: Karl Culley) – NAGRANIE DVD koncertowego

07 VI 2014 – Circolo Degli Artisti, Rzym – Festiwal Kultury Polskiej

13 VI 2014 – JazzClub Muzeum, Jaworzno

Grali na jednej scenie min. z Uriah Heep, Pink Freud, Anną Marią Jopek i... Acid Drinkers. Nagrali płytę z Krzysztofem Ścierańskim, Apostolisem Anthimosem (SBB, Krzak, T. Stańko) i Marcinem Gałażynem (Motion Trio). Reprezentują w tym roku Polskę na Festiwalu Kultury Polskiej w Rzymie. 

Zespół nagrał wszystkie swoje płyty na tzw. „setkę” czyli grając na żywo w studio tak jak to się powinno robić, wzorem największych mistrzów. 
Jak można się przekonac czytając liczne entuzjastyczne recenzje jest to zdecydowanie właściwy kierunek. Koncerty UD to jednak zupełnie inna historia. Zespół bogato improwizuje, zmienia aranżacje, zaprasza gości, zaskakuje. Żaden koncert tego zespołu nie był taki sam jak inne, żaden nie był bezdusznym odegraniem materiału, każdy jest nową odsłoną, swoistym spektaklem i celebracją muzyki.

Muzyka zespołu przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim z jazz fusion i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, free czy wręcz metalem, tworząc zbzikowaną fuzję niemal wszystkich znanych stylów muzycznych. 

Dodatkowo zespół znany jest z dużego dystansu do siebie wplatając liczne humorystyczne fragmenty, nie stroniąc od cytatów swych mistrzów, żonglerki stylistycznej, surrealistycznych tekstów i fantazyjnych strojów scenicznych. Kto raz był na ich koncercie na pewno nie pozostał obojętnym.


UDA mają na koncie 3 płyty studyjne:
- "Hurtownia przebiśniegów" (2010);
- "Witaj pokarmie" (2011),
- "Łowy kraby" (2013) - gościnnie wystąpili: Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos oraz Marcin Gałażyn (Motion Trio).

Linki:
http://www.udaonline.pl/
https://www.facebook.com/UDAPL
http://www.reverbnation.com/uda

Teledysk:
http://www.youtube.com/watch?v=YQMEK25DXLM


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca