Muzyka

ØRGANEK: teledysk i premiera płyty!

Na półkach sklepowych można już znaleźć debiutancki album zespołuØRGANEK zatytułowany „GŁUPI”. Płyta, która zdążyła już wywołać spore zamieszanie wśród dziennikarzy i słuchaczyoraz dzięki którejØRGANEK jest określany mianem „odkrycia roku”, dziś ma swoją oficjalną premierę.  

 

Do utworu „Kate Moss” powstał klip promujący album, który można zobaczyć tutaj: 

 

 

ØRGANEK to klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Voxa. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski. Album „GŁUPI“ zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rocka definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

 

Tak o zespole ØRGANEK wypowiedział się Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production: „Raz na 2-3 lata trafiamy w totka, łapiemy szczęście i odkrywamy talent, który wywraca wszystko do góry nogami. To się stało parę tygodni temu. Energia, emocje, maksymalny stan zakochania, fascynacji i uzależnienia od dźwięków i słów. Absolutny kosmos.”

 

Zespół ØRGANEK to pierwszy projekt, którym zajmuje się nowo powołany Mystic Management. Firma obejmie Artystów opieką managerską oraz zajmie się organizacją koncertów.

 

Album ØRGANEK „GŁUPI” ukazał się dzięki firmie Mystic Production.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca