Muzyka

Koncert Hawdalowy: CZIRIBIM CZIRIBOM | Magda Brudzińska | Quartet Klezmer Trio

w programie: najpiękniejsze żydowskie piosenki!

25.05.2014, niedziela, godz. 19:00

Synagoga pod Białym Bocianem we Wrocławiu

ul. Włodkowica 7

 

" ...Klezmerem trzeba się urodzić. Trzeba mieć tę iskrę. Jeśli bardzo pokocha się muzykę i ona wejdzie w serce, wtedy można nazwać się klezmerem.  Magda Brudzińska jest niezwykle utalentowaną wokalistą, ma piękny głos i tę iskrę ma..."

  Leopold Kozłowski - "Ostatni Klezmer Galicji"

 

Quartet Klezmer Trio, to trzy osoby i cztery instrumenty:

Magda Brudzińska - śpiew i altówka

Oskar Gut - akordeon

Piotr Południak - kontrabas

 

bilety:

Centrum Informacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 9

50-072 Wrocław,

tel./fax: 71 787 39 02, e-mail: cizwroclaw@gmail.com

 

Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej, ul. Św. Antoniego 8,

50-073 Wrocław, tel. 71 346 15 34, it@dzielnica4wyznan.info.pl

 

na www.ticketpro.pl, w punktach sprzedaży oraz na godzinę przed koncertem

35 zł normalne, 25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy)

 

CZIRIBIM CZIRIBOM - Quartet Klezmer Trio:

https://www.youtube.com/watch?v=rDZv3jizk10 

 

Quartet Klezmer Trio, to zespół wykonujący  wokalno-instrumentalną muzykę klezmerską  inspirowaną  muzyką tradycyjną  Żydów Aszkenazyjskich .  Zespół czerpie  z  tradycyjnych melodii galicyjskiej  diaspory, łącząc je ze współczesnymi tradycjami wykonawczymi i nowoczesnymi brzmieniami.

QKT od lat funkcjonuje na krakowskim Kazimierzu. Współpracuje z Klezmer Hojs, wydawnictwem Austeria, Leopoldem Kozłowskim, Muzeum Galicja, FKŻ.

Zespół tworzą klasycznie wykształceni( absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie), zawodowi muzycy ,gwarantujący najwyższy poziom wykonania.

Razem tworzą zestaw idealnie współbrzmiący i najlepiej oddający różnorodność brzmień i klimatu muzyki klezmerskiej . Zespół swoje oryginalne brzmienie zawdzięcza niezwykłej niskiej i ciepłej  barwie głosu wokalistki, śpiewającej  piosenki w języku Jidysz.

Muzycy koncertują na wielu scenach w kraju i za granicą , zawsze wzbudzając swymi występami emocje i spore zainteresowanie. Koncerty QKT to niezwykła podróż po krainie klezmerskich dźwięków i opowieści. Ballada o świecie którego już nie ma…

 

Cała prawda o muzycznym życiu Magdy B.

Magda Brudzińska (ur. 02.08.1976 w Opolu).

Otrzymała gruntowne wykształcenie muzyczne. Ukończyła szkołę muzyczną  I i II stopnia w Opolu oraz Akademie Muzyczne  w Krakowie i Warszawie na wydziałach instrumentalistyki.

Odbyła liczne kursy mistrzowskie, współpracuje z  orkiestrami:  Filharmonii Opolskiej ,,Sinfoniettą Cracovią”. Uwielbia eksperymentować ze wszystkimi  gatunkami muzyki: zarówno klasycznej, rozrywkowej, jak i alternatywnej. Wykorzystuje przy tym nie tylko  umiejętność gry solowej na altówce,  ale też wyjątkowo oryginalny, niski i mocny głos.

Dowodem jej wszechstronności niech będzie lista zespołów, w których grała i śpiewała oraz projektów muzycznych, w których brała udział: Była członkiem trzech kultowych zespołów grających ciężkiego rocka i punka: „SIRRAH”, „SID” i „FARBEN  LEHRE”.

Współpracowała z wieloma zespołami  bluesowymi, rockowymi, punkowymi i rozgłośniami radiowymi. Brała udział w projektach związanych z piosenką aktorską i poezją śpiewaną (współpraca z Markiem Mikulskim, Sławkiem Kuszem, festiwalem „Gitarą i piórem”, etc.). Zwyciężyła w jednej z pierwszych edycji programu „Szansa na sukces” (1997). W roku 2004 rozpoczęła się jej przygoda z muzyką klezmerską. Powstał zespół  Quartet Klezmer Trio, który odwiedził niemal  wszystkie festiwale klezmerskie i etno w Polsce i Europie. Jako jedyna z polskich wokalistek rozrywkowych jest zapraszana na festiwale klasycznej muzyki wokalnej: „Il Canto”, „Gloria”, „Chanterell”, czy jubileuszowa edycja  50. festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie (z zespołem Klezzmates). Aleksander Teliga (światowej sławy bas) poprosił ją kiedyś o dedykację na płycie: „Małemu  basu - wielki alt”. Aleksander Teliga słynie z poczucia humoru, ale taki wpis oddaje wrażenie, jakie zrobił na nim głos Magdy.

Magda chętnie się angażuje w projekty z pogranicza muzyki i innych sztuk. Ściśle współpracuje z fundacją „Świat ma sens” i grupą „Baron and Bereś Production”. Bardzo wyjątkowy był multimedialny projekt  „ I była miłość w Gettcie”, poświęcony  życiu Marka Edelmana. Współpraca z teatrami owocuje muzyką do spektakli: „Szyc”  teatru „Barakah” (autorstwa Renaty Przemyk) i „Poper”  Teatru Nowego w Poznaniu (kompozycji  Piotra „Lali” Lewickiego). Jest zapraszana do wielu bardzo zróżnicowanych projektów jako muzyk sesyjny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizator:

Fundacja „PRO ARTE 2002”

 

Współorganizatorzy:

Agencja Art&Business

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Oddział we Wrocławiu

 

Mecenat:

Gmina Wrocław

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

 

www.simcha.art.pl

www.proarte.org.pl

www.facebook.com/festiwalsimcha

www.qklezmer.pl

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca