Muzyka

Udany debiut Worms of Senses!

 

Co może wyjść z połączenia muzyków takich formacji jak Fair Weather Friends, 52um oraz Searching For Calm?! Odpowiedź zdawałaby się prosta, bowiem na pewno coś dobrego. Rzeczony twór nosi nazwę Worms of Senses i jest sosnowiecką formacją, która właśnie wydała debiutancką EP-kę „Exhibeat Heart”, z którą warto się zapoznać!

„Niniejsze wydawnictwo składa się z utworów, które już mieliśmy okazję zaprezentować na swoich koncertach oraz można je łatwo znaleźć w sieci. Chcieliśmy zebrać jednak w spójną całość dotychczasową pracę oraz dać przedsmak naszej nadchodzącej płyty. Mamy nadzieje, że wyostrzymy apetyt nie tylko naszym dotychczasowym fanom, ale będzie ona dobrą wizytówką dla kolejnych słuchaczy” – mówił basista zespołu Rafał Miciński .


 

WORMS OF SENSES – „DISCO RAT”

 

 

Sosnowieckie trio serwuje klimatyczną , przestrzenną muzykę pełną nostalgicznej melodyki. Choć nad wszystkim panuje pogodny nastrój, nie brak tu bardziej zadziornych, gitarowych akcentów oraz quasijazzowych wycieczek. Na żywo skład emanuje ogromną energią i selektywnym brzmieniem. Bardzo mocną stroną jest również warstwa liryczna utworów, jak tłumaczy wokalista Michał Maślak: „Teksty dość mocno odnoszą się do zdigitalizowanego, modularnego świata w którym istnieją osoby dla których najwyższą wartością jest wizerunek, więc kopiują i wklejają w twórczym uniesieniu. Te jednostki świadomie dążą by być produktem na zawsze sprzężonym z opiniami innych. Chcielibyśmy trafić do tych, którzy choć wiedzą że nie da się całkiem od wszystkiego uciec, można ochronić w tym wszystkim jakąś część siebie.”


 

WORMS OF SENSES - „COUNT ON YOU”

 

 

Worms of Sense powstał w 2012 roku w Sosnowcu. W zaledwie półtora roku później rejestrując i publikując swój pierwszy materiał studyjny. W połowie 2013 zyskali przychylną opinie dziennikarzy muzycznych dzięki czemu utwór „Count on you” znalazł się na składance " Sealesia3” prezentującej najciekawsze zespoły ze Śląska i Zagłębia.


 

Całej EP-ki można posłuchać m.in. na Deezer:

https://www.deezer.com/album/7806900


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca