Muzyka

Bajzel połączył cztery sztuki w jedną! Zobacz, co z tego wyszło

Ginkgo” – czwarty album Bajzla został wydany pół roku temu. Powstał z połączenia czterech sztuk. Pierwszą jest muzyka nazwana przez Bajzla „No Style”. – Miesza się tam tak wiele gatunków, że to po prostu no style – tłumaczy artysta. Muzyka została stworzona podczas objawionych momentów, została zarejestrowana przez lata podczas dźwiękowych eksperymentów i improwizacji. 

 

 

Kolejnym gatunkiem sztuki zarejestrowanym na „Ginkgo” jest książeczka zielarska, która stanowi również okładkę płyty. Jakimi ziołami leczyć kaca a jakimi ból głowy? Co jest dobre na rozstrój żołądka? Te informacje znajdziesz w tomiku!

 

Trzecim elementem sztuki są rysunki autorstwa Bajzla zamieszczone w książeczce. 

 

I czwartym, najnowszym rodzajem sztuki, jest 50-minutowa vizualizacja stworzona przez Magdę Pilecką specjalnie do szalonej muzyki z „Ginkgo”.

 

Masz godzinę czasu?

Usiądź wygodnie w fotelu i odleć!

Vizualizacja z muzyką dostępna jest pod tym adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=yOSfvrHO8JI&feature=youtu.be

Bajzel sugeruje oglądać video tylko w wersji HD.

Przyjemnych wrażeń!

 

Jeśli się spodoba, wpadnij na koncert Bajzla!

28.05 – środa – Wrocław – Stary Klasztor (ul. Purkyniego 1) – g. 20

29.05 – czwartek – Opole – Kofeina2.0 (Plac Teatralny 12) – g. 20

30.05 – piątek – Mysłowice – Kalosz (ul. Wojska Polskiego 13) – g. 20

05.06 – czwartek – Zielona Góra – Zielona Jadłodajnia (ul. Kupiecka 5) – g. 20

06.06 – piątek – Bydgoszcz – Mózg (ul. Gdańska 10) – g. 20

13.06 – piątek – Bielsko- Biała – Rock Galeria (ul. Staszica 7) – g. 20

15.06 – niedziela – Łódź – DOM (ul. Piotrkowska 138) – g. 20

29.08 – piątek – Lubartów – L’art. Festival + Peter J. Birch, Stardust Memories i inni

 

BAJZEL

To niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce (i nie tylko). Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty.

 

Debiutanckim albumem „Bajzel” [Biodro Records, 2007] wyznaczył swoją alternatywną, muzyczną drogę, wokół której stale krąży. Na drugiej płycie „Miłośnij” [Biodro Records, 2009] znajdziemy dojrzałe, osobiste i przemyślane kompozycję. Następczyni, czyli „Mała Wulagaria” [Mystic Production, 2011] jest kontrą zawierająca niestandardowe zestawienia różnorodnych styli oraz zadziorne teksty, będące opisem świata z zakrapianym, ciętym dowcipem. Czwarta płyta „GinkGo” [wydanie własne, 2013] to staranny zbiór zarejestrowanych momentów i objawień oraz kosmicznych odjazdów wydanych w książce zielarskiej. Zarówno na płytach jak i koncertach można dostrzec, że Bajzel to nic innego jak czasem zaplanowany, często nieokiełznany wulkan energii oraz twórca nieokreślonych stylów muzycznych.

 

Artysta zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Bajzel grał trasy z takimi projektami jak Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba czy Tymon&Transistors. Występował na wielu festiwalach m. in. na Opener Festivalu, OFF Festiwalu czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album „Bajzel”, który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). W 2011 Bajzla zaproszono do nowojorskiego studia MTV Iggy, w którym został nagrany jego występ. Dodatkowo od 2011 roku razem z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem [Pogodno] tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

 

WWWarto odwiedzić:

www.bajzel.art.pl

www.facebook.com/bajzelbajzel

www.youtube.com/bajzelbajzel

www.bajzel.bandcamp.com

www.myspace.com/bajzel

 

Kontakt: www.borowkamusic.pl

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca