Muzyka

Devilish Impressions – podsumowanie trasy koncertowej Adventvs Tour 2014

DEVILISH IMPRESSIONS – podsumowanie trasy koncertowej Adventvs Tour 2014. Teaser „Adventvs” i szczegóły dotyczące wydawnictwa.

 

Zespół zakończył niedawno pierwszą serię koncertów promujących wydaną w ubiegłym miesiącu Ep ‘Adventvs’.

 

Polska część trasy Adventvs Tour dobiegła końca. Chcielibyśmy podziękować zespołom Coprolith, Soulless Carnage oraz Lilla Veneda za wszystkie wspaniałe chwile spędzone w drodze. Specjalne podziękowania dla Igora, który na czas trasy przejął obowiązki drugiego gitarzysty. Oczywiście ogromny szacunek względem wszystkich Diabłów, którym zechciało się ruszyć dupska na koncerty i wspieranie zespołu w takiej, czy innej formie. Na szczęście wciąż jeszcze istnieją Ci, którzy wiedzą co podtrzymuje płomień...” – komentuje lider zespołu, Quazarre

 

‘Adventvs’ ukazał się w ekskluzywnym digipacku z lakierem UV i 20-stronicową książeczką, z obszernym komentarzem i nieujawnianymi dotąd szczegółami dotyczącymi okoliczności formowania się zespołu. Na program Epki składają się dwa nowe utwory, ukazujące obecną kondycję zespołu oraz jego zredefiniowaną formułę muzyczną, a także nigdzie dotąd niepublikowane demo z 2002 roku ‘Eritis sicvt Devs’, łącznie ponad 60 minut muzyki. Oprawę graficzną wydawnictwa wykonał Black Moon Design. Teaser ‘Adventvs’ do obejrzenia tutaj:

 

 

 

Z pewnością zauważycie ogromny dystans dzielący numery otwierające ‘Adventvs’ w stosunku do tych z ‘Eritis sicvt Devs’, szczególnie pod kątem technicznym i produkcyjnym. W tym jednak tkwi istota tejże retrospekcji, chcieliśmy bowiem, abyście i Wy mogli zobaczyć obraz Devilish Impressions w czasie powstawania zespołu i zestawić go z tym, co prezentujemy obecnie. I chociaż ‘Eritis…’ powstał w pewnym sensie jako hołd dla wszystkich zespołów, które w tamtym czasie stanowiły dla nas największą inspirację, był to także okres poszukiwań indywidualnych sposobów ekspresji. Jeśli chodzi o nowe utwory, nie tylko zredefiniowaliśmy formułę brzmieniową czy produkcyjną DI, ale też inaczej podeszliśmy do samej materii tworzenia. Po raz pierwszy użyliśmy gitar 7-strunowych, niemal całkowicie zredukowaliśmy obecność instrumentów klawiszowych, a partie perkusji nagraliśmy w pełni akustycznie, bez jakichkolwiek próbek, trigerrów itp.” – mówi Quazarre.

 

Nowe utwory zarejestrowano w kilku miejscach z udziałem różnych realizatorów: Hertz Studio (perkusja – Sławek i Wojtek Wiesławscy), Icaros Studio (gitary – Quazarre) oraz Sound Division Studio, gdzie pod okiem Arka Malczewskiego (Behemoth, Decapitated, Hate) nagrano wokale, dokonany został re-amping gitar, mix oraz mastering.

 

W utworach gościnnie pojawili się Contemplatron – śpiew alikwotowy, rytualne dzwonki tybetańskie (dril bu) oraz chiński gong (Tam-Tam). Śladowe ilości efektów syntetycznych dograł znany z Asgaard Wojciech ‘Flumen’ Kostrzewa.

 

Eritis sicvt Devs’ zarejestrowany w 2002 roku pod okiem Pawła Wołczyka w D.J. Wołkos 666 Studio został poddany cyfrowemu re-masteringowi z początkiem br.

 

‘Adventvs’ oraz najnowsze wzory merchandise Devilish Impressions do nabycia za pośrednictwem www.devilishimpressions.8merch.com

 

Więcej szczegółów na: www.facebook.com/devilishimpressions

 

ASGAARD przygotowuje następcę „Stairs to nowhere”

 

Po bardzo dobrze przyjętej płycie ‘Stairs to nowhere’ zespół Asgaard przygotowuje podwaliny pod kolejny materiał. We ‘Flumen Studio’ doszło do pierwszej wymiany poglądów i prezentacji muzycznych pomysłów przygotowanych przez twórców muzyki Asgaard.

Oto co do powiedzenia miał mistrz wirtualnego instrumentarium Flumen:

 

Dwa dni pełne twórczej i inspirującej pracy pozwoliły nam określić, które frazy muzyczne będziemy przygotowywać i aranżować na następny album, a które zostały definitywnie odrzucone. To bardzo ważny etap, na którym określana jest wizja albumu. Póki co mamy zalążek na 4 utwory, które są kompletnie różnorodne stylistycznie. Dlatego też roboczy tytuł materiału ‘The Perfect Chaos’ – na razie jest chaos, ale mam nadzieję, że będzie perfect”.

 

Muzycy nie chcą zdradzać pozostałych szczegółów dotyczących nowego materiału, zapowiadają jednak kontynuację działalności projektu Asgaard.

 

Więcej szczegółów na www.facebook.com/asgaardofficial

 

ZORORMR ogłasza listę gości na 3-ciej płycie!

Prace nad trzecią płytą ZORORMR wchodzą w decydującą fazę. W następnym miesiącu cały nagrany materiał przejmie Arek „Malta” Malczewski (BEHEMOTH), któremu powierzono zarówno mix jak i mastering następcy zeszłorocznego „IHS”. Pierwsze dźwięki będzie można usłyszeć wczesną jesienią.

Wybór Malty, by zajął się tym materiałem, był niejako naturalny. On dobrze czuje to co ja chcę przekazać przez swoją muzykę. Wiem, że jego nieszablonowe podejście pozwoli uzyskać niepowtarzalne brzmienie” – mówi Moloch

Ale to nie wszystko! Legendarny gitarzysta MERCYFUL FATE & KING DIAMOND, nominowany do Nagrody Grammy Mike Wead połączył siły z ZORORMR i nagrał ekscytującą solówkę do jednego z najlepszych numerów na nadchodzącej płycie. Prawdziwe spełnienie marzeń! Jego wykonanie jest naprawdę niesamowite i dodaje mocy temu numerowi i wznosi muzykę ZORORMR na całkiem nowy poziom!” – kontynuuje.

Wreszcie, mój stary druh Hal (VADER, ABUSED MAJESTY) nagrał iście piekielne i soczyste partie wokalne do najszybszego numeru na płycie. Prawdziwa pokazówka umiejętności i świetny klimat, który przypomni fanom czasy „Serpenthrone” ABUSED MAJESTY!” – dodaje Moloch.

Jeśli chcecie być na bieżąco z tym co się dzieje w ZORORMR zapraszamy na profil www.facebook.com/zorormr Więcej newsów wkrótce...

Nowy teledysk zespołu LECTER już w sieci!

Na kanale Youtube zespołu Lecter pojawił się właśnie nowy klip do utworu „Na Zawsze”. Jest to drugi singiel promujący ich najnowsze wydawnictwo „Wydostać”, które 17 maja pojawiło się na półkach sklepowych, nakładem Fonografiki.

 

Album „Wydostać” to drugie, tym razem w całości polskojęzyczne wydawnictwo opolskiej formacji Lecter. Materiał powstawał przez prawie rok od października 2013 aż do kwietnia 2014 w Strobo Studio. Realizacją nagrania zajęli się Roman Bereźnicki i Grzegorz Fijałkowski, miks i mastering wykonał Jarosław Toifl. Wszystkie kompozycje, oraz teksty na „Wydostać” są dziełem Romana Bereźnickiego, który również jest odpowiedzialny za produkcję całego albumu. Płyta dostępna w dobrych sklepach muzycznych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca