Muzyka

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art'n'Music Festival. Warsztaty mmaster class

 

 

WSCHÓD KULTURY – INNE BRZMIENIA ART’N’MUSIC FESTIVAL

Lublin 8-13 lipca 2014

 

 

Kilogram Records – warsztaty master class

Przez wszystkie 3 dni prezentacji wytwórni Kilogram Records, a więc od 8 do 10 lipca, będzie okazja do spotkania z wybitnymi artystami polskiej sceny jazzowej i improwizowanej. Warsztaty skierowane są głównie do młodych instrumentalistów, adeptów szkół muzycznych i pasjonatów pragnących wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności gry na poszczególnych instrumentach. Tak się składa, że każdego dnia czeka nas spotkanie ze znakomitym klarnecistą, a każdy z tych klarnecistów ma swoją własną wizję, pasję oraz wrażliwość muzyczną. Na dzień dobry zajęcia poprowadzi Mikołaj Trzaska czyli sam szef wytwórni Kilogram Records, dzień później pałeczkę przejmie Wacław Zimpel, a zakończy cykl master class Paweł Szamburski, znany m.in. z duetu SzaZa.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy wysyłać na adres wawiorkaj@gmail.com, w temacie wpisując Kilogram Records - master class, a w treści maila imię i nazwisko oraz krótką informację o sobie i swoich umiejętnościach muzycznych.

 

Mikołaj Trzaska -  saksofonista, klarnecista i kompozytor z Gdańska, współtwórca sceny yassowej i ikona jazzowej awangardy w Polsce. Autor muzyki do spektakli teatralnych („Kuracja”) oraz filmów dokumentalnych i fabularnych – od lat stały współpracownik Wojciecha Smarzowskiego (m.in. „Dom zły”, „Róża”) Jeden z założycieli kultowej formacji Miłość, współtwórca grup Łoskot, Shofar czy IRCHA. Na tegorocznych Innych Brzmieniach zaprezentuje szeroki wachlarz muzyki, którą nagrywa i wydaje w prowadzonej, wraz z żoną Olą, wytwórni Kilogram Records. 

 

Wacław Zimpel -  grający na klarnecie i klarnecie basowym muzyk zaliczany jest dziś do ścisłego grona najciekawszych twórców młodszego pokolenia. Koncertuje i nagrywa ze sławami współczesnego jazzu: Kenem Vandermarkiem czy Peterem Brotzmannem. Prowadzi własne zespoły, w tym znakomity kwartet Hera.  Ma w dorobku kilka autorskich płyt, choćby wspomnianą Herę w kooperacji z Hamidem Drakiem. Na Festiwalu Inne Brzmienia zaprezentuje się w dwóch projektach – improwizowanym trio gdzie zagra wspólnie z Markiem Tokarem i Pawłem Szpurą oraz w składzie „Róża” Mikołaja Trzaski.

 

Paweł Szamburski – warszawski muzyk na przestrzeni lat związany z wieloma projektami m.in. Horny Tress, Cukunft czy Tupika.  Dał się poznać jako znakomity klarnecista, ale też równie dobry animator kultury i producent wydarzeń muzycznych. Oddzielne miejsce w jego twórczości zajmuje macierzysty projekt czyli SzaZa (duet Szamburski/Zakrocki), przekształcający się czasem w SzaZaZe (z udziałem Huberta Zemlera), gdzie artysta często łączy muzykę z filmem, tańcem, teatrem oraz innymi dziedzinami sztuki. . Na Innych Brzmieniach wystąpi w projekcie: Mikołaj Trzaska gra „Różę”.

 

 

Organizatorami wydarzenia Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, Narodowe Centrum Kultury, Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Miasto Lublin.

 

Sponsorem Głównym wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

Sponsorzy: Cydr Lubelski, Perła - Browary Lubelskie S.A. oraz Restauracja Etiuda.

 

Patroni medialni: Polskie Radio, TVP Kultura, AMS, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, TVP Lublin, Radio Lublin, O.pl, nocowanie.pl, takduzogenialnejmuzyki.pl, nigdywiecej.org  

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca