Muzyka

Od jutra do niedzieli trwa w Lublinie Wschód Kultury

 

WSCHÓD KULTURY – INNE BRZMIENIA ART’N’MUSIC FESTIVAL 

Jutro w Lublinie rozpoczyna się największe wydarzenie muzyczne po wschodniej stronie Wisły. W tym roku usłyszymy 26 zespołów z całego świata, wśród nich: Goldfrapp, Asian Dub Foundation, The Tiger Lillies i Yat-Kha na jedynych koncertach w Polsce.

 

Edycja 2014 rozpocznie także cykl prezentacji najbardziej interesujących niezależnych wytwórni muzycznych. Jako pierwsza swój dorobek zaprezentuje Kilogram Records – wytwórnia Oli i Mikołaja Trzaski.

 

Wschód Kultury - Inne Brzmienia to nie tylko muzyka, to również kino gruzińskie, ormiańska sztuka współczesna, opowieści wschodniej treści, fotografia Europy Wschodniej, spotkania z ukraińskimi intelektualistami. Zapraszamy także do odwiedzania Klubu Festiwalowego stworzonego specjalnie na potrzeby wydarzenia na Błoniach pod Zamkiem, który będzie idealnym miejscem spotkań i rozmów, a także koncertów i setów DJskich. Tam znajdzie się również kluboksięgarnia i czytelnia a wydawnictw wschodnich.

 

Podczas festiwalu nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz atrakcji rodzinnych. Młodych uczestników zapraszamy na kreatywne warsztaty muzyczne. Nie jest wymagane doświadczenie muzyczne, wystarczy otwartość i chęć tworzenia. W programie Małych Innych Brzmień odbędą się m. in. warsztaty wokalne, perkusyjne, warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów. Udział jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zgłoszenia mailowe pod adresem wawiorkaj@gmail.com oraz telefoniczne pod numerem 516 192 420.

 

Całe rodziny zapraszamy od piątku do niedzieli na Błonia pod Zamkiem, do Laboratorium Energii PGE, gdzie w czterech strefach tematycznych będzie można dowiedzieć się o czterech różnych źródłach energii a także spożytkować własną energię, biorąc udział w czterech dyscyplinach sportowych: windsurfingu, koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. Do wspólnej zabawy i nauki zaprasza Sponsor Główny - PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Przez cały czas trwania festiwalu, w dniach 8-13 lipca, autobusy komunikacji nocnej będą kursowały co pół godziny w godzinach 22:30-3:30 oraz o godzinie 4:30.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.  Pełny program festiwalu można znaleźć na www.innebrzmienia.pl oraz www.wschodkultury.eu

 

Organizatorami wydarzenia Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego, Narodowe Centrum Kultury, Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Miasto Lublin.

Sponsorem Głównym wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Sponsorzy: Cydr Lubelski, Perła - Browary Lubelskie S.A

Patroni medialni: Polskie Radio, TVP Kultura, AMS, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, TVP Lublin, Radio Lublin, O.pl, nocowanie.pl, takduzogenialnejmuzyki.pl, nigdywiecej.org 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY

 

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Wojciechowska | Warsztaty Kultury w Lublinie     

mobile: + 48 600 977 068

a.wojciechowska@warsztatykultury.pl 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca