Muzyka

Biuro Dźwięku Katowice w Bytomiu

25 lipca 2014, start: 20:00

Biuro Dźwięku Katowice na gościnnych występach w Bytomiu, gdzie zaprezentuje efekty warsztatów i dotychczasowych spotkań.
Czy udało im się wypracować oryginalne brzmienie Katowic, odnaleźć wspólny mianownik dla śląskiej sceny muzyki elektronicznej? A może Bytom zainspiruje ich muzycznie?
Przekonajcie się sami.

Główną ideą projektu Biuro Dźwięku Katowice jest pobudzanie lokalnej sceny muzyki elektronicznej poprzez warsztaty, wykłady i wspólne sesje koncertowe. Uczestnicy biorą udział w eksperymencie, mającym na celu odnalezienie nowego brzmienia muzyki klubowej, oryginalnego produktu z Katowic. W trakcie warsztatów opracowują materiał dźwiękowy w oparciu o analizę przestrzeni miejskiej. Powstają szkice, sekwencje, loopy i utwory, które służą tworzeniu publicznej bazy dźwięków.

Istotnym elementem projektu jest klub Tempo! w Galerii Miasta Ogrodów, czyli miejsce spotkań, wymiany pomysłów i prowadzenia otwartych dla publiczności prób i mini-koncertów. Efekty pracy prezentowane są na lokalnych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych (m.in. Industriada, Tauron Nowa Muzyka, Off Festival) w formie koncertów i sesji oraz stanowiska odsłuchowego.

W czerwcu BDK zakończyło I edycję warsztatów, sesji oraz otwartych dla publiczności prób. Od września rozpoczyna II edycję z nowym zespołem. Kontynuujący prace uczestnicy rozwiną bazę, tworząc remiksy, wariacje lub nowe utwory. W grudniu odbędzie się wydarzenie podsumowujące rok 2014 oraz zostanie wydana płyta z zestawem utworów zrealizowanych przez twórców związanych z Biurem Dźwięku Katowice.
 

Więcej o projekcie BDK:
www.biurodzwieku.pl

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/777689035586105/

wstęp wolny.

Jazz Club FANTOM 
Pl. Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
FB: https://www.facebook.com/JazzClubFantomFormalVenue
INSTA: http://jazzclub.pl/fantom/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca