Muzyka

Sonia Pisze Piosenki w Łodzi! Koncert w mieszkaniu

Świetna młoda songwriterka wystąpi w łódzkim mieszkaniu dla 30 osób w ramach cyklu House Gigs „Pogonka”. Koncert odbędzie się w czwartek, 28 sierpnia 2014 roku, o godz. 20.

 

To już siódma edycja akcji House Gig „Pogonka”! To cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. – W naszym malutkim mieszkaniu grali wcześniej Peter J. Birch (Polska), J (Czechy), Hey!Rabbit (USA), Brett Perkins (USA), Teddy Jr (Holandia), Jordan O Keefe (Irlandia Północna) i ET Tumason (Islandia). Tym razem akustyczny set zaprezentuje młoda polska songwriterka, która występuje pod pseudonimem Sonia Pisze Piosenki – mówi Bartek „Borówka” Borowicz, inicjator akcji.

 

Koncert na Facebooku: www.facebook.com/events/1444114862518693

 

Sonia Pisze Piosenki

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses. Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival oraz Alter Fest. 26 czerwca ukazała się jej debiutancka EP „Friends To Lovers” Singlowy kawałek "Movie Qoutes" miał swą premierę w audycji „Offensywa” w radiowej Trójce. Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce. Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas - nie bójmy się tego powiedzieć - niespotykane. My dorzucamy do tego koszyka jeszcze Marikę Hackman, utalentowaną songwriterkę z Anglii, która podąża ścieżkami Laury Marling. Te porównania są jak najbardziej uzasadnione.

 

Posłuchaj „Friends To Lovers” EP:

www.soniapiszepiosenki.bandcamp.com/album/friends-to-lovers-ep

 

Kilka zasad akcji House Gig „Pogonka”:

1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).

2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz - wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 10 zł.

3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.

4. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie…

5. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.

6. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę/koc – przyjemniej siedzieć na poduszce/kocu niż na podłodze.

7. Na miejscu - ul. Pogonowskiego 45 - na domofonie proszę wcisnąć numer 2 (konsultant wyjaśni co dalej).

8. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 - Borówka

 

Strona artystki: www.soniapiszepioseneki.tumblr.com

Strona House Gigs Pogonka: www.facebook.com/housegigspogonka

Organizator: www.borowkamusic.pl

Do zobaczenia „na kwadracie”!

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca