Muzyka

"Mierzę wyżej" od zwycięzców konkursu dla raperów wydawnictwa Vibe2NES

YT „Mierzę wyżej”: http://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=CT3DwPVh8gY

GRAFIKA: http://pub.vibe2nes.pl/vibe2nes_support_mierze_wyzej_grafika.jpg

 

___________

 

Przedstawiamy wspólny joint czterech raperów z różnych stron Polski, którzy zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Vibe2NES w zorganizowanym przez nich konkursie dla MC's z okazji rocznej działalności w rap-grze. Numer nosi tytuł "Mierzę wyżej", a za mikrofonem usłyszymy kolejno Piecola (Koszalin), Valdesa WHH (Świętno), Lesuaffa (Radom) oraz Tsuko (Jaktorów). Za bit odpowiada Kudel, a za gramofonami stanął DJ Majki.

 

Odsłuchaj "Mierzę wyżej" (prod. Kudel, cuty DJ Majki): https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=CT3DwPVh8gY

Pobierz MP3: http://pub.vibe2nes.pl/piecol_x_valdes_whh_x_lesuaff_x_tsuko_-_mierz_wyzej_prod_kudel_cuty_dj_majki.mp3

 

 

Krótkie bio poszczególnych raperów:

 

Piecol - rocznik 86', koszaliński MC działający na lokalnej scenie od 2004 roku. Obecnie pracuje nad swoim długogrającym albumem nazwanym roboczo "Skylab" oraz puszcza w sieć luźne numery sygnowane jako #DROP. Dotychczas można było go usłyszeć gościnnie na krążkach m.in. Mroka "Mroczne nagrania", producenckiej Zielichowskiego "The Art”, czy na legalnym wydawnictwie składu Bla-Bla "W pracowni słowa i dźwięku". Piecol łączy technikę składania rymów z treścią dotyczącą przemian zachodzących w otaczającej go rzeczywistości. W jego tekstach słychać liczne nawiązania do kultury masowej, jak również inspiracje prozą.

 

Valdes WHH - rocznik '94, na mikrofonie od '09. Raper i zajawkowy beatmaker. Jego dorobek artystyczny to sporo luźnych numerów oraz solowy materiał pt. "Najwyższy czas". Aktualnie pracuje nad dwoma nowymi projektami. Więcej o Valdesie WHH można dowiedzieć się jego twórczości, do której odsyłamy.

Facebook: http://www.facebook.com/valdeswhh

 

Lesuaff - jeden z pionierów radomskiej rap sceny. Brał udział w nagraniu EP-ki Zakaz Wjazdu (1999), czyli pierwszego lokalnego rapowego materiału. Był współautorem projektu nazwanego Pierwsze Skrzypce. W 2010 roku razem z GDZ-em (jako Sua Sponte) nagrał album „W podróży”, z którym wystąpił na Mazury Hip Hop Festiwal w Giżycku jako jedni ze zwycięzców konkursu na support. Współpracował z m.in. Szuwarem, Czesem, KęKę, Miodem, Kotzim, Boro, Kubim, czy Pajacem. W chwili obecnej kończy prace nad solowym LP.

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Lesuaff/215110041906595

 

Tsuko - "Ema, jestem Kuba i mam 20 lat. Nie mów do mnie raper, bo nie mam pieniędzy i nagranej płyty.". Autor wielu numerów, z których tylko część jest udostępniona w sieci. Razem z raperem o ksywie Kakiet tworzy ekipę Wiesz Jak Jest. Aktualnie obaj pracują nad projektem z Gallem Anonimem, który nosić będzie tytuł "Gramatika". Tsuko dał się poznać także jako fristajlowiec.

Facebook: http://www.facebook.com/wieszjakyes

 

Więcej na www.vibe2nes.pl

 


przysłano: 30 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca