Muzyka

Nick Cave & The Bad Seeds prezentują nowy utwór

Nick Cave & The Bad Seeds zaprezentowali dwa wcześniej niedostępne utwory: nową kompozycję „Give Us A Kiss” i „Jubilee Street” nagrane na żywo podczas koncertu w  Operze w Sydney. Piosenki pochodzą z filmu „20 00Days On Earth” i są już dostępne w formacie cyfrowym, a limitowana edycja na winylu ukaże się 10 listopada. Film „20 000 Days On Earth” to obraz, który płynnie miesza występ i opowiadaną historię. Nie jest todokument muzyczny, ani koncert, tylko wgląd w proces twórczy: widzimy jak piosenka rozwija się od pierwszych pomysłów, które tworzy Nick w swoim biurze, aż do świetnego wykonania jej z Bad Seeds na scenie.

 

Reżyserzy filmu, Iain Forsyth i Jane Pollard, podkreślają wpływ zespołu i jego muzyki na nich samych oraz na ich debiutancki film „20 000 Day On Earth”: „Jubilee Street” samo utorowało sobie drogę żeby znaleźć się w naszym filmie. Planowaliśmy zakończyć utworem „Push The Sky Away” i jego trafnymi określeniami mówiącymi o rock n' rollu, który przenika duszę. Ale po tym jak zespół wykonał „Jubilee Street” nie było innego wyjścia. Po czterech utworach Nick zaczął się zmieniać na naszych oczach. Nasze życie jest inne od tego czasu".

Do utworu „Give Us a Kiss” powstało Lyric Video: http://smarturl.it/ncandtbskissvid

Utworu „Jubilee Street” zarejestrowanego na żywo w Operze w Sydney można posłuchać tutaj:https://soundcloud.com/nickcaveofficial/nick-cave-the-bad-seeds-jubileestreet-live-from-the-sydney-opera-house/s-Ynk0Z

Trailer filmu „20 000 Days On Earth” można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=VM-p8VPpWOQ

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca