Muzyka

7. edycja AVANT ART FESTIVAL już za tydzień! Geniusze awangardy we Wrocławiu

John Paul Jones (ex basista Led Zeppelin) feat. Supersilent, Ryoji Ikeda, Zeitkratzer i Keiji Haino w hołdzie dla Lou Reeda, Stephen O’Malley, Peaches, Haxan Cloak i Forest Swords to tylko niektórzy artyści zbliżającej się, 7. edycji AVANT ART FESTIVAL. Od 7 do 18 października we Wrocławiu zagrają najważniejsi przedstawiciele współczesnej muzyki awangardowej, eksperymentalnej i elektronicznej. Jednocześnie w Kinie Nowe Horyzonty odbywać się będzie 3. AVANT ART FILM – przegląd filmów o muzyce, w tym pokaz specjalny widowiskowego koncertu Björk.

Tegoroczna edycja AVANT ART bez wątpienia należy do wyjątkowych. W trakcie 12 festiwalowych dni usłyszymy gigantów światowej muzyki współczesnej w absolutnie nietuzinkowych projektach.

Koncerty geniuszy awangardy, eksperymentu i elektro

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi John Paul Jones – basista Led Zeppelin. We Wrocławiu zagra z Supersilent - jednym z najsłynniejszych norweskich zespołów improwizacyjnych. Specjalnie na festiwal AVANT ART w ramach ISCM World Music Days Zeitkratzer przygotuje koncert poświęcony pamięci Lou Reeda. Jego utwór Metal Machine Music na sprzężenia gitarowe został zaadaptowany przez zespół na skład instrumentalny. We Wrocławiu Zeitkratzer nie tylko zagra dwa obszerne fragmenty wersji utworu, ale zaprosi też na scenę legendę muzyki noise – Keiji Haino.

Keiji Haino pojawi się we Wrocławiu także w duecie z amerykańskim magiem gitarowych dronów, Stephenem O'Malleyem. Usłyszymy również Ryojiego Ikedę – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej światowej muzyki elektronicznej. Fanów dźwięków elektro ucieszy koncert Peaches - niekwestionowanej królowej sekstroniki i mistrzyni koncertowego show.

Poza koncertami organizowanymi we współpracy z ISCM WORLD MUSIC DAYS usłyszymy także m.in. pochodzącą ze Szwecji supergrupę Fire! pod wodzą znanego z The Thing Matsa Gustafssona, niemiecki The Nest i noise’owych Poino i Staer.

Ostatni weekend AVANT ART to wspaniała przestrzeń Dworca Świebodzkiego i dwa wieczory z muzyką elektroniczną. Wystąpią: brytyjski Haxan Cloak, szwajcarski Dimlite, pochodzący z Wielkiej Brytanii Forest Swords czy szwajcarskie Syndrome WPW. Ze specjalnym setem dj-skim pojawi się Franz Treichler, założyciel i lider jednego z najważniejszych zespołów elektronicznego rocka, The Young Gods. Na scenie Avant Art usłyszymy również hipnotycznego Deana Blunta.

3. AVANT ART FILM – przegląd filmów o muzyce

Tegoroczna edycja Festiwalu to także 3. AVANT ART FILM – przegląd filmów o muzyce. W programie znaleźć można prawdziwe perełki, w tym historie legend post punkowego industrialu - Killing Joke (polska premiera), a także protoplastów punka – grupy Death. Zobaczymy portrety Wesley’a Willisa (polska premiera), Genesis Breyer P-Orridge’a i Kathleen Hanna. Trent Reznor opowie o swojej miłości do syntezatorów, a Peaches zaprezentuje się we własnym kampowym antymusicalu. Do tego „15 stron świata” i muzyka Eugeniusza Rudnika. Na finał Przeglądu organizatorzy AVANT ART wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przygotowali pokaz specjalny widowiskowego koncertu Björk: Biophilia Live.

 

Trzecia edycja AVANT ART FILM organizowana jest wspólnie z festiwalem IN-EDIT z Barcelony, festiwalem LUFF z Lozanny i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Bilety i karnety filmowe do nabycia w kasach Kina Nowe Horyzonty oraz na www.kinonh.pl . Program, informacje o biletach i miejscach festiwalowych na www.avantart.pl .

 1. BILETY I KARNETY

 2.  

 3. KARNETY

 • Karnet na wszystkie wydarzenia (poza seansami filmowymi) – 125 pln

 • Karnet filmowy – 60 pln (w tym Björk: Biophilia Live)

 1. BILETY POJEDYNCZE

 • Bilety na pojedyncze koncerty w cenach od 10 pln do 60 pln (w przedsprzedaży)

 • Bilety na dany film w ramach Avant Art Film w cenie 13 pln (poza filmem Björk: Biophilia Live – 27 pln)

  1. *BILETY ŁĄCZONE

Na wydarzenia odbywające się na Dworcu Świebodzkim obowiązuje *bilet łączony uprawniający do wejścia na wszystkie koncerty w danym dniu:

 • wydarzenia 17 października: w cenie 10 pln (przedsprzedaż) / 15 pln (w dniu koncertu)

 • wydarzenia 18 października: w cenie 25 pln (przedsprzedaż) / 30 pln (w dniu koncertu)

 1. GDZIE KUPIĆ BILETY?

 • Sprzedaż biletów i karnetów muzycznych przez www.biletin.pl / www.ticketpro.pl.

 • Na koncerty: Ryoji Ikeda, Supersilent feat. John Paul Jones, Zeitkratzer feat. Keiji Haino sprzedaż dodatkowo prowadzona jest w Imparcie (ul. Mazowiecka 17, Wrocław).

 • Bilety na filmy w Kinie Nowe Horyzonty lub bezpośrednio przez stronę www.kinonh.pl

Bilety do kupienia także we wszystkich miejscach festiwalowych na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

 


 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca