Muzyka

Rusza III Edycja Rzeszów Jazz Festiwal 2014

Oficjalny Line-up największego festiwalu jazzowego na Podkarpaciu!

Rzeszów Jazz Festiwal 2014 odbędzie się w dniach od 21 do 26 października br. Podczas tegorocznej trwającej sześć dni edycji organizatorzy zapowiadają wiele muzycznych atrakcji, nie tylko dla wielbicieli muzyki improwizowanej, ale również dla miłośników łączenia jazzu z innymi odmianami muzyki np. funky, elektro.  Gwiazdą tego rocznego Rzeszów Jazz Festiwal będzie Poogie Bell Band - znakomity perkusista, kompozytor i producent,  znany  z współpracy z Marcusem Millerem, wraz z zespołem.  To jednak nie jedyna gwiazda i niespodzianka jaką przygotowali organizatorzy, szczególnie dla fanów światowej klasy perkusistów! Szczegóły wkrótce. W ramach festiwalu usłyszymy również  takich znakomitych artystów, jak: Matusik & GhostmanWojtek Fedkowicz Noise Trio, Scierański New Quartet, MaBaSo Trio i Kovalczyk Big Band Project. Festiwal, podobnie jak w ubiegłych latach zaprezentuje wybrane projekty artystów, którzy wydali płyty na przełomie 2013/2014 r.

 

OFICJALNY LINE-UP RZESZÓW JAZZ FESTIWAL 2014:


21.10 - MATUSIK & GHOSTMAN - Restauracja Chilita,
22.10 -
KOVALCZYK BIG BAND PROJECT - Klub Black & White,
23.10 -
NOISE TRIO - Pub Stara Drukania
24.10 -
ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET - CH Plaza
25.10 -
POOGIE BELL BAND - Bristol Tradition & Luxury
26.10 – WARSZTATY -
POOGIE BELL - Bristol Tradition & Luxury
26.X -
MABASO TRIO - Klub LUKR

Rzeszów Jazz Festiwal to nie tylko koncerty i warsztaty muzyczne, ale także apetyczne warsztaty kulinarne „Jazz na talerzu”, które poprowadzi Szef Kuchni restauracji KUK NUK Maciej Stankiewicz. Rozpoczną się już 18 października w sobotę, godz. 10:00 w Restauracji KUK NUK w Rzeszowie. Dodatkowo podczas trwania festiwalu, od 20 do 26 października, w restauracji Szef Kuchni serwować będzie specjalne jazzowe potrawy!

Organizatorzy zadbali, aby wszystkie koncerty odbyły się w najlepszych miejscach koncertowych i klubach Rzeszowa, odpowiednich do spotkań z muzyką jazzową. Bilety będą do nabycia w sprzedaży internetowej oraz bezpośrednio przed koncertem.

Rzeszów Jazz Festiwal  ma na celu przywrócenie w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową oraz propagowaniu kultury muzyki improwizowanej. Festiwal powstał w 2012 roku.

Polub fan page Rzeszów Jazz Festiwal: https://www.facebook.com/RzeszowJazzFestiwal
Odwiedź naszą stronę: http://www.rzeszowjazzfestiwal.pl/

Patronat Medialny: Narodowe Centrum Kultury – Mapa Kultury, IRKA – Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Wyborcza, JazzSoul.pl, JazzPress, Perkusista, Portal Biznes i Styl, VIP Biznes & Styl, Gazeta Codzienna Nowiny, Nowiny24, Magazyn Day&Night, KoncertywRzeszowie.pl, ImprezyRzeszów.pl, Empik.com, Wytwórnia artCONNECTION music, Stacja Rzeszów Główny.

Partner: Województwo Podkarpackie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Art Motive, FF Music.
Współorganizatorzy: Get Level Public Relations.
Biuro Prasowe Festiwalu: CONNECTION public relations.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca