Muzyka

NATALIA NYKIEL Z PREMIEROWYM KONCERTEM „LUPUS ELECTRO” W WARSZAWIE!

Już w najbliższy czwartek 9 października odbędzie się koncert premierowy Natalii Nykiel, która zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „LUPUS ELECTRO”.

 

Natalia Nykiel mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem tego roku.  Świat "Lupus Electro" to połączenie matematycznie skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych instynktów.

 

Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie zmienić tok zdarzeń - zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące wilki.

 

Dziewiętnastoletnia artystka jeszcze przed wydaniem płyty zdążyła mocno zaznaczyć swoją obecność. Na początku sierpnia pojawił się teledysk do jej debiutanckiego singla "WILK"(muz.Natalia Nykiel/Fox, sł.Budyń) oraz zaskakujący cyfrowy minialbum "LUPUS EP", zwiastujący pełnoprawny krążek.

 

Wokalistka jest na najlepszej drodze, aby zapełnić trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę  - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otwiera nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych twórców tego nurtu - produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę i produkcję płyt Marii Peszek).  Na wyjątkowy - zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury - klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick, Karolinę Kozak oraz samą Natalię.

 

Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na polską scenę wiele świeżości. Potwierdzają to także zgodne opinie krytyków. Jedną z pierwszych osób zaintrygowanych twórczością Natalii był Piotr Metz, który oczarowany jej muzyczną odwagą rozbudził zainteresowanie dziennikarzy. Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.

 

"LUPUS ELECTRO" ukazał się 23 września 2014.

 

W sieci pojawiło się nagranie z przedpremierowego koncertu Natalii, który odbył się kilka dni temu w Instytucie Wysokich Napięć.

 

Natalia Nykiel - „Sick Dance” Live

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sEcH05FqkkA

 

 

Recenzje „LUPUS ELECTRO”:

 

Kolejny dowód, że moja niechęć do castingowych programów muzycznych powinna zostać nieco przefiltrowana. Mocna osobowość i właściwy opiekun artystyczny (znakomity Fox) pozwoliły na stworzenie albumu, który nie tylko resetuje dotychczasowe, przeróżne ścieżki muzyczne Natalii, ale i daje naszej scenie electropop mocnego kopa. Nosowska i Budyń też są chyba tego zdania, bo z pewnością bardzo starannie dobierają sobie artystycznych klientów. Na pewno jedno z odkryć roku.”

 

Piotr Metz / Wprost

 

 

„Mocno osadzony w klubowych i electro rytmach pop „Lupus Electro” dużo bardziej przypomina ambitne dokonania Moniki Brodki, niż cukierkowe pioseneczki Margaret . Za bity odpowiada doświadczony Michał „Fox” Król, a za teksty m. in. Budyń. Muzycznie momentami blisko jest nawet do Hey. Na szczególną uwagę zasługują dojrzałe lirycznie i ciekawe muzycznie nagrania jak „Bądź duży”.”

 

Wojciech Przylipiak / Dziennik

 

 

„Często narzekamy, że bohaterowie talent shows trafiają w niewłaściwe ręce, w ręce chałturników - takich jak M.K., M.K. czy P.S. Tymczasem Natalia Nykiel z "The Voice Of Poland" nagrała płytę we współpracy z producentem Foxem, który odpowiadał m.in. za świetną płytę "Jezus Maria Peszek", a także z Katarzyną Nosowską, Karoliną Kozak czy Budyniem, którzy napisali Natalii teksty. Z takimi składem nic tylko podbijać świat!”

 

Michał Michalak/ interia

 

 

„I pojawił się album Natalii Nykiel. Nagrany bez pośpiechu, ale z głową. Zgromadzeni autorzy, kompozytorzy i producenci to na pewno polska pierwsza liga. Łapę do płyty przyłożyły m.in. Kasia Nosowska, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, a materiał wyprodukował Michał ‚Fox’ Król. Zestawienie ciekawe i niecodzienne, ale jaki efekt! Powstał naładowany energią klubowy krążek, jakiego na polskiej arenie jeszcze nie było. Popowy, ale z dobrymi, często zabawnymi tekstami i rewelacyjnym kompozycjami. Pośród 10 piosenek nie ma ani jednego zapychacza, a gnająca jak rozpędzony klubowy tir płyta zwalnia dopiero w ostatnim numerze. […] Śmiało i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to najlepszy od lat polski krążek pop i marzę, aby usłyszał go świat. Jest to bowiem materiał, jakiego nie powstydziłyby się gwiazdy pokroju Katy B czy Robyn. I ze smutkiem porównuję statystyki wyświetleń klipów – 83 tysiące Natalii kontra 5,5 mln śpiewających o chlaniu, kiczowatych jak nigdy, Donatana i Cleo. Głupia głucha Polsko, obudź się! Pop może być wysokiej klasy. Swoją edukację zacznijcie od ‚Lupus Electro’! Przekonacie się jak fajne jest to wydawnictwo, również graficznie.”

Ucho od śledzia

 

„LUPUS ELECTRO” LIVE

9.10.2014 godz. 21:00

Wypieki Kultury

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/318191235028310/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca