Muzyka

WRO SOUND - 24, 25 PAŹDZIERNIKA

WRO Sound jest corocznym wydarzeniem muzycznym odbywającym się na dwóch scenach koncertowych Impartu – w tym roku 24 i 25 października. To już 6. edycja festiwalu, który pod szyldem „Wrocławski Sound” zaprezentował od 2009 roku ponad 80 artystów i przeszło 100 godzin muzyki granej na żywo.

 

W tym roku powracamy w nowej formule, z nowymi brzmieniami i pod nową nazwą – WRO Sound. Nie ogranicza nas już określenie „wrocławski”, które dość jednoznacznie wskazywało na geograficzną przynależność do danego miejsca. Odrzuciliśmy tą drobiazgowość, bo w sztuce nie chodzi o trzymanie ciekawych zjawisk tylko dla siebie. Chcemy sprawić, że WRO stanie się istotną marką wyznaczającą świeży kierunek myślenia, do którego będą mogli odnieść się absolutnie wszyscy, bez względu na miejsce swojej aktywności.

Sale koncertowe Impartu będą świadkiem wielu niepowtarzalnych wydarzeń. Oto przykłady ekscytujących i niepowtarzalnych połączeń muzycznych jakie zaprezentujemy po raz pierwszy na WROsound.

 

Pierwszy koncert w naszym kraju zagra czeski zespół Pure Cityzen. Już teraz wiemy, że owocem tego międzynarodowego muzycznego spotkania stanie się wspólna trasa koncertowa Pure Cityzen i polskich zespołów undergroundowych po Czechach.

 

Powrót do rapowania ogłosił Waldemar KASTA i będzie to świętował na WROsoundzie. Kilka dni temu w emocjonalnej wiadomości na swojej stronie zdradził, że pożegnalne płyty nie były jego ostatnimi i zaczyna pracę nad nowym materiałem. Na WROsound będzie specjalny gościem Electro Acoustic Beat Session, którzy od dawna marzyli o tak legendarnym gościu scenicznym.

 

Nową płytę zaprezentują Nervy i będzie to ich pierwszy występ we Wrocławiu od przeszło roku. Bardzo rzadko koncertują, ale lider formacji Agim Dżejlili zdradził, że czekał na okazję, aby zaprezentować swoją muzykę  „przy dobrym audytorium, w atmosferze festiwalu i  miasta, które jest nam bliskie”.   Swoją premierę w pełnym składzie koncertowym będzie miała nowa płyta Petera J. Bircha „Yearn”. Towarzyszący mu skład The River Boat Band zaprezentuje bogactwo zawartych na niej klimatów i dźwięków. Pierwszą w pełni autorską płytę „Baobab” zagra Babu Król. Zrobi to w nowej odsłonie, bo do szalonego duetu Budynia i Bajzla wreszcie dołączy kobieta – Zosia Chabiera znana min. z damskiej formacji Drekoty.

 

Pierwszy raz we Wrocławiu zabrzmi nowe wydawnictwo Kristen – „The Secret Map”. Bartek Chaciński napisał o niej „najlepsza polska płyta najlepszej polskiej grupy”. Nareszcie też zagra z nimi na scenie Maciej Bączyk z wrocławskiego zespołu Małe Instrumenty, który gościnnie występuje na ostatniej płycie Kristen. Nową płytę zaprezentuje wreszcie elektropowy duet We Draw A. Jest to ich pierwsze wydawnictwo długogrające, które prezentowała na swojej antenie między innymi radiowa Trójka ogłaszając ich utwór „Reflect” singlem tygodnia. Pierwszy raz korytarz galerii artIMPART stanie się areną koncertową. W takiej właśnie nietypowej scenerii swój set zagra projekt Breslaux miksujący transowe rytmy z dźwiękami saksofonu.

 

Oprócz wyżej wymienionych artystów na WROsound zagra trio Notopop już teraz zdobywająca uznanie wśród międzynawowej blogosfery i raper MiloMailo z koncertowym składem Riddim Bandits.

 

Bilety (przedsprzedaż) dostępne na biletin.pl, eventim.pl oraz w salonach Empik:

2 dni: 40 zł
1 dzień : 25 zł
1 koncert : 10 zł

W dniu koncertu ceny wzrosną o 10 złotych

 

Więcej informacji: 

https://www.facebook.com/WROsound

http://www.wroclawskisound.pl/

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca