Muzyka

FESTIWAL SYNESTEZJE: HEY

7 grudnia w Klubie Studio w Krakowie, zagra legenda polskiego rocka, grupa Hey. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Synestezje.

Hey jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych i alternatywnych. Szczecińska grupa została założona w 1992 roku przez gitarzystę Piotra Banacha. Formacja kojarzona jest jednak głównie z jej wokalistką, Katarzyną Nosowską, która pełni tę funkcję od początku funkcjonowania zespołu aż do dzisiaj. Hey szybko zyskało ogólnopolski rozgłos - płyta „Fire” wydana w 1993 roku pokryła się poczwórną platyną! Polskiej publiczności zdecydowanie spodobała się rodzima wersja grunge’u okraszona specyficznym kobiecym wokalem. Kolejne lata działalności Hey - aż do teraz - przyniosły dziewięć kolejnych albumów studyjnych. Każdy z nich gruntował pozycję zespołu na polskiej scenie rockowej. Hey przechodziło swoistą ewolucję muzyczną: po ostrych rockowych riffach przyszedł czas na brzmienia spokojniejsze, zaś w ostatnich latach na albumach zespołu dominuje alternatywna elektronika. Najnowsze wydawnictwo Hey pod tytułem „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan” to efekt dwuletniej pracy zespołu. Artystyczne poszukiwania zawiodły muzyków do oscylacji między światem gitary i światem elektroniki - bywa balladowo, bywa synthpopowo, bywa z lekka trip hopowo, ale zawsze na najwyższym poziomie. 7 grudnia 2014 roku grupa Hey odwiedzi krakowski Klub Studio – jej występ będzie główną atrakcją drugiego dnia Festiwalu Synestezje. Trudno sobie wyobrazić lepsze ukoronowanie wydarzenia, którego głównym celem jest promocja ambitnej polskiej twórczości.

 

 

Ceny biletów:

 

47 PLN (w przedsprzedaży do dnia 24.11.2014)

50 PLN (w przedsprzedaży w dniach 25.11.2014-06.12.2014)

55 PLN (w dniu koncertu)

 

Bilety są dostępne w stacjonarnych punktach sprzedaży Ticketpro i Ebilet oraz online na www.ticketpro.pl i www.ebilet.pl.

 

Bilety kolekcjonerskie (w tej samej cenie!) będzie można nabyć w Klubie Studio (ul. Budryka 4), Klubie Gwarek (ul. Reymonta 17) oraz w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10).

 

Więcej informacji o koncercie na www.klubstudio.pl oraz www.synestezje.pl.

7 grudnia 2014, 21:00 Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków.

przysłano: 19 listopada 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca