Muzyka

Tomasz Organek laureatem Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego!

Tomasz Organek, lider zespołu ORGANEK, został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

 

Płytę "Głupi" recenzował u nas Michał Domagalski (tutaj)

 

Wyróżnienie to jest przyznawane młodym twórcom od 2002 roku. Nagrodę przyznała Kapituła w składzie: Leszek Biolik, Zbigniew Krzywański, Marek Niedźwiecki, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak, Mariusz Składanowski i Jan Wołek. W uzasadnieniu werdyktu można przeczytać, że „Nagroda dla Tomasza Organka została przyznana za artystyczną wyrazistość i wyjątkową swobodę w poruszaniu się po różnorodnych, często odległych gatunkach muzycznych. W sposób szczególny -  za porywający dźwiękowo i  dojrzały tekstowo album „Głupi”, będący odważną i intrygującą podróżą do istoty rock’n’rolla, na którym szacunek do muzycznej tradycji, połączony ze szczerością i bezkompromisowością, tworzy na naszej scenie nową artystyczną jakość.”

Tomasz Organek tak komentuje dzisiejsze wydarzenie: „Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem ze względu na kryteria, którymi kieruje się kapituła. Grzegorz Ciechowski był nie tylko doskonałym kompozytorem ale też i przenikliwym obserwatorem. Opisywał rzeczywistość precyzyjnie operując słowem. Jeżeli moja twórczość znalazła uznanie wśród jury, dla którego nie tylko kompozycja, ale też i słowo waży wiele, to tym bardziej jestem zaszczycony.”

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego została ustanowiona by upamiętnić Grzegorza Ciechowskiego - przedwcześnie zmarłego poetę, kompozytora i muzyka związanego z Toruniem. Przyznawana jest młodym artystom, którzy czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki, za dokonania w minionym sezonie artystycznym. Dotychczas uhonorowano nią m.in.: Piotra Roguckiego, Galerię Rusz, Lao Che, Julię Marcell czy Misię Furtak.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 listopada 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca