Muzyka

Włoskie Zu w najbliższy piątek w Firleju!

Czołowy zespół noise'owo - jazzowej awangardy, Zu, zamelduje się w najbliższy piątek we wrocławskim klubie Firlej. Występ Włochów - stanowiący część serii koncertów „Before Asymmetry”, zapowiadających przyszłoroczny Asymmetry Festival 2015 - poprzedzi support niespodzianka. 

 

Zu powstało w 1999 w Ostii nieopodal Rzymu. Od tego czasu zespół porusza się konsekwentnie w obszarze szeroko pojętej muzyki awangardowej. Artyści zgrabnie mieszają elementy jazzu, noise, awangardy czy metalu i punka. W przeszłości współpracowali z różnej maści muzykami, od Mike’a Pattona poprzez Matsa Gustafssona czy hiphopowy skład Dälek. W 2012, po 12 latach nieustannej działalności, 14 albumach i ponad 2000 koncertach na każdym krańcu świata (m.in. wspólne trasy koncertowe z Sonic Youth, Faith No More i Fantomasem), trio znalazło się na skraju artystycznego wypalenia i ogłosiło przerwę. Jednak Zu to gorący wulkan energii, który nie da się łatwo ujarzmić. Gdy pewnego razu członkowie grupy, Luca i Massimo, rozmawiali ze sobą na Skypie z dwóch różnych krańców świata, poczuli, że mają jeszcze wspólnie wiele rzeczy do przekazania, i że historia Zu wcale się nie zakończyła. Uznali też, że jedynym  perkusistą, z którym mogliby połączyć siły jest Gabe Serbian z kapeli The Loctus. I tak się właśnie stało. Efektem powrotu zespołu do sali prób i studia jest wydana wiosną 2014 r. EP-ka „Goodnight, Civilization”.

We Wrocławiu Zu pojawi się na jedynym koncercie w Polsce, a ich supportem będzie zespół niespodzianka. Występ Włochów jest częścią serii koncertów „Before Asymmetry”, zapowiadających przyszłoroczny Asymmetry Festival 2015.

 

Muzyka zespołu:

http://trostrecords.bandcamp.com/album/goodnight-civilization

 


https://www.youtube.com/watch?v=_X69Paqkd3Q

 

Miejsce: Klub Firlej, Wrocław, ul. Grabiszyńska 56

Data: 28 11 2014, godz. 20:00

Bilety: 29/37 zł, dostępne w serwisach TicketPro, Ekobilet oraz w Empiku i klubie Firlej. 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 listopada 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca