Muzyka

Już niedługo odbędzie się 10. gala Nocne Marki 2014

Magazyn „Aktivist” po raz dziesiąty wybrał najlepszych! Przez cały rok redakcja miesięcznika „Aktivist” przygląda się ogólnopolskiej scenie rozrywkowej i kulturalnej. Pod koniec roku robi wielkie podsumowanie i typuje najlepszych, których nagradza podczas corocznej gali. W tym roku Nocne Marki przyznawane są w ośmiu kategoriach. W pięciu (Rookie Roku, Aktivista Roku, Mistrz Roku, Moda, Dizajn) redakcja przyznaje nagrody sama, w trzech pozostałych poprosiła o pomoc czytelników, którzy wybrali zwycięzcę spośród nominowanych.

 

5 listopada na stronie aktivist.pl została uruchomiona specjalna zakładka Nocne Marki (http://aktivist.pl/nocnemarki). Za jej pośrednictwem czytelnicy magazynu mogą zagłosować na swoich faworytów. Oprócz tego każdy głosujący, który uzasadni swój wybór, weźmie udział w losowaniu specjalnej nagrody. Do wygrania są głośniki Creative Wave HD i podwójne zaproszenie na galę. Plebiscyt trwał do 19 listopada

 

Zwycięzców poznamy 5 grudnia 2014 na uroczystej gali, która odbędzie się w  Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.  Podczas imprezy zagrają: Krzysztof Zalewski, który został wybrany w tygodniowym plebiscycie na Support gali Nocne Marki 2014 i zespół Bealtes For Sale.

 

Krzysztof ZALEF Zalewski  - uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce, multiinstrumentalista, autor i kompozytor. W 2003 roku wygrał w wieku 19 lat wydał debiutancki album "Pistolet", a potem jak mówią: "zniknął"... Jednak tak naprawdę cały czas był na scenie, szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia. Grał w tym czasie nieustająco: z Nosowską i przez 3 lata z zespołem HEY, współtworzy jazzowo-eksperymentalną grupę Japoto, udziela się także w zespole Muchy, gra z BRODKĄ. Wreszcie po 10 latach wydał w pełni autorską płytę zatytulowaną ZELIG. Album jest swego rodzaju pamiętnikiem Zalefa z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej wymyka się szufladom. Single z ZELIGA - "Jaśniej", "Zboża" i "Ósemko", jak i cały album, zdobyły uznanie recenzentów i fanów. Od premiery Zalewski nieustannie gra koncerty w całej Polsce i szykuje już piosenki na kolejny album, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku.

 

BEATLES FOR SALE Czterech fanatyków Beatelsów - Jakub Czubak, Borys Dejnarowicz, Krzysztof Nowicki i Piotr Piechota, złączonych wspólną przeszłością w zespole The Car Is On Fire (Fryderyk 2006 za najlepszą alternatywną płytę roku) postanowili dać upust swojej miłośći do Fab Four i podjęli wspólną decyzję, że teraz albo nigdy, raz się żyje, lat nam nie ubywa, a przecież wszyscy kochamy śpiewać, więc możeby jednak tak, a właściwie to dlaczego nie i za to przecież kochamy życie, że można tańczyć, a nie zamulać w domu.

 

Na koncertach gramy w całości płytę A Hard Day's Night, oraz mnóstwo innych piosenek, których przyjemności grania na żywo nic nie może zastąpić.

 

10. galę Nocne Marki 2014 poprowadzi Sylwia Kawalerowicz (redaktor naczelna magazynu „Aktivist”), a także NOVIKA. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.00.

 

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, Aktivist współpracuje z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. W wyniku tej współpracy Prezydent Warszawy objęła plebiscyt i uroczystą galę swoim patronatem.

 

Miło nam poinformować, że zarówno plebiscyt, jak i uroczystą galę patronatem objęli także: Drugi Program Telewizji Polskiej, Polskie Radio RDC, Gazeta „Co Jest Grane” i serwis streamingowy Deezer.  

 

Czytelnicy „Aktivista” decydują, kto dostanie nagrodę w kategoriach:

 

ARTYSTA ROKU 2014

MIEJSCE ROKU 2014

IMPREZA ROKU 2014 według GROLSHA

 

Oto lista nominowanych:

 

ARTYSTA ROKU 2014:

 

PRO8L3M

Fair Weather Friends

Bokka

Night Marks Electric Trio

 

MIEJSCE ROKU 2014:

 

Bar Studio (Warszawa)

Plażowa (Warszawa)

Geszeft  (Katowice)

Lokal (Łódź)

 

IMPREZA ROKU 2014 według GROLSHA:

 

OFF Festiwal (Katowice)

Art Boom Festival (Kraków)

Wystawa Stanleya Kubricka (Kraków)

Pianina na ulicach (Warszawa i Wrocław)

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 grudnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca