Muzyka

MATE.O & GŁYK P.I.K TRIO: KOLĘDY NARODÓW

08 stycznia 2015, czwartek, godz.19:00

 

Usłyszymy mniej lub bardziej znane kolędy pochodzące z różnych rejonów świata:  ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i wreszcie te najbardziej nam znane – polskie.

Mate.O i Głyk P.I.K Trio: Kolędy Narodów to połączenie rodzinnego Głyk P.I.K Trio, czyli brzmienia wibrafonu i świetnej sekcji rytmicznej oraz charakterystycznego głosu i gitary akustycznej Mate.O. To spotkanie doświadczonych muzyków z młodym talentem o głębokiej wrażliwości artystycznej przełożyło się na niepowtarzalne brzmienie, a energia i radość ze wspólnego muzykowania pozostawiają niezapomniane wrażenia.

W listopadzie 2014, nakładem wydawnictwa Philadelphia Records, ukazał się album Mate.O & Głyk PIK Trio „Kolędy Narodów”. Oprócz stałego składu zespołu w nagraniu wziął udział znakomity pianista i kompozytor – Joachim Mencel, który zagrał na fortepianie oraz lirze korbowej.

Mate.O (Mateusz Otremba) debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów. Współpracował między innymi z Natalią Niemen, Mieczysławem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem. Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami.

Irek Głyk, stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music, zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. Jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka, m.in.  Stanisławem Sojką, Justyną Steczkowską, Pawłem Kukizem, Reni Jusis, Ireneuszem Dudkiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem, SBB, Krzakiem, Tomaszem Stańko. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty: „Long Time” oraz „Step Ahead”.

Głyk P.I.K Trio – wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu spowodowała spotkanie ojca, syna i córki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu (Irek), basu (Kinga, 18 lat) i perkusji (Patryk, 20 lat). Zespół od niedawna koncertuje w wielu znanych klubach jazzowych całej Polski, cieszy się dużym zainteresowaniem i jest bardzo dobrze odbierany przez słuchaczy.

 

Mate.O – głos, gitara akustyczna, Irek Głyk – wibrafon, Kinga Głyk – gitara basowa, Patryk Głyk – perkusja

 

Bilety
30 zł – pierwsze miejsca
25 zł – drugie miejsca
dostępne: CIM, Skład Kulturalny w Galerii MM, salony Empik, Rock Long Luck, biuro klubu Blue Note    eBilet.pl »


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca