Muzyka

Jesse Malin: nowy album!

Jesse Malin powraca z nowym albumem „New York Before The War”, który ukaże się prawie 5 lat po jego poprzedniej płycie. Jesse podszedł bardzo ambitnie do nowego materiału - chciał nagrać materiał, który przeskoczy wszystko, co do tej pory stworzył, uzyskać najlepszy dźwięk i rytm. Pierwszym singlem promującym album „New York Before The War” jest utwór „Addicted”, którego można posłuchać tutaj: https://soundcloud.com/onelittleindianrecords/jesse-malin-addicted  

Jesse Malin tak opowiada o „New York Before The War”: „Ludzie mówią o śmierci albumów, śmierci rock’n’ rolla. Ale moja płyta to nie jest luźny wybór kilkunastu piosenek. Jest w tym wszystkim temat przewodni, historia. To soundtrack stworzony do życia.” Sesje nagraniowe albumu rozpoczęły się w Virginii, a potem przeniosły się do studia Magic Shop w nowojorskim Soho. W nagraniach udział wzięli gitarzysta Derek Cruz, basistka Catherine Popper (Jack White, Ryan Adams), perkusiści Randy Schrager (Scissor Sisters) i Paul Garisto (Psychedelic Furs).

Podczas sesji w Virginii produkcją zajmował się Don Dilego, a Malin i Cruz wspólnie produkowali album podczas nagrań w Nowym Jorku. Brian Thorn, który pracował przy „The Next Day” Davida Bowiego, zajął się realizacją i miksem albumu. Malin, który współpracował z Bruce'em Springsteenem, Ryanem Adamsem, Gogol Bordello i wieloma innymi, opisuje swoją płytę jako „metaforę próby przetrwania i prawdziwego życia w ciągle zmieniającym się, nieczułym świecie”.

Krążek „New York Before The War” ukaże się 30 marca.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca