Muzyka

The Waterboys: nowy album w styczniu!

19 stycznia ukaże się nowy album The Waterboys. „Modern Blues”, bo tak zatytułowane będzie nowe wydawnictwo, to elektryczna, eklektyczna i uduchowiona rock’n'rollowa płyta. Krążek pojawia się w momencie gdy The Waterboys znaczą najwięcej w swojej historii. „Ludzie powinni oczekiwać nieoczekiwanego od The Waterboys”, mówi Mike Scott, który wchodząc do studia chciał zarejestrować spontaniczną energię, która nakręcała niektóre z najlepszych albumów zespołu.„Chciałem nagrywać na żywo, żeby uchwycić ducha zespołu. Tak powstało „Fisherman’s Blues” ”. W nagraniach pomogli mu starzy przyjaciele i nowi znajomi. Ralph Salmins, z którym współpracują od 4 lat, grał na perkusji, a Steve Wickham na przesterowanych skrzypcach w kilku utworach. Nowi współpracownicy to klawiszowiec Paul Brown i  basista David Hood.

Pierwszym singlem promującym album „Modern Blues” jest utwór „November Tale”, którego można posłuchać tutaj:http://smarturl.it/novtalevid

Lider The Waterboys, który na co dzień mieszka w Dublinie, zapytany dlaczego zdecydował się  nagrywać w Nashville, powiedział: „Nashville ma reputację miasta muzyki. To jedno z niewielu miast, które ciągle ma rynek studiów nagraniowych, a to tworzy konkurencję. Wiem, że po drugiej stronie masta Jack White nagrywa płytę, The Black Keys nagrywają swoją. Lubię czuć, że mam konkurencję, to jest ekscytujące”.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca