Muzyka

Długogrający Co-Sovel już w styczniu

Najnowsza płyta ma być – jak określają ja sami muzycy – „eklektycznym kolażem sentymentalizmu i elektronicznego chłodu”.

Od czasu kiedy usłyszałem ich po raz pierwszy, czekam na dzień, w którym ukarze się wreszcie ich płyta długogrająca. Doczekać będzie mi dane w styczniu. Zresztą, wszystko wskazuje na to, że nie tylko ja czekam i że nie tylko ja z niecierpliwością.

 

Znamy już konkretną datę. Kto wie, czy nie najciekawszego debiutu muzycznego 2015 roku.. Grupa Co-Sovel ogłosiła, że premiera albumu odbędzie się 17 stycznia. Co-Sovel to bardyo oryginalny projekt. Zespół gra muzykę, którą można by określić mianem: eksperymentalny pop.

 

Co-Sovel ma w swoim dorobku wydaną w lipcu 2014 EPkę „Live in Studio”, będącą zarejestrowanym w studio koncertem. Miałem przyjemność jej posłuchać i zrecenzować (przeczytaj tutaj). Utwory z mini-albumu nie tylko zostały zauważone przez najróżniejszych dziennikarzy muzycznych, ale zagościły na playliście radiowej Trójki oraz – co najważniejsze – zyskały znaczne grono słuchaczy. Jako sukces grupy można odnotować również ponad 30 koncertów w klubach i na festiwalach.

 

Serwowany przez Co-Sovel mezalians kultury wysokiej z muzyką rozrywkową jest nie tylko oryginalny, ale także ciekawy. Coś dla słuchaczy przygniecionych monotonią muzyki rozrywkowej, ale jednocześnie oczekujących od ambitnych projektów czegoś więcej niż tylko lirycznego biadolenia.
 

Najnowsza płyta ma być – jak określają ja sami muzycy – „eklektycznym kolażem sentymentalizmu i elektronicznego chłodu”. Próbką był utwór „Bitter Heart” (zajrzyj tutaj). Liderka grupy, Izolda Sorenson, znana dotychczas z udziału w projektach takich jak Julia Marcell czy Drekoty, przez krytyków określana bywa poprzez wrażenie intymnego, damskiego Depeche Mode i skandynawskiej ostrści Bjork. Melodyjność piosenek grupy tworzy ciekawe połączenie z warstwą tekstową, będącą autorskim przekładem wierszy dadaistycznego, słoweńskiego poety z początku ubiegłego stulecia, Srecko Kosovela.

 

Czy rok 2015 będzie należał do nich?

 

Patronat medialny:
Wywrota

Michał Domagalski

Michał Domagalski premium

38 Poznań/Ostrzeszów
626 artykułów 70 tekstów 2127 komentarzy
Urodził się w Ostrzeszowie w 1982. Publicysta i krytyk. Redaktor prowadzący portalu Wywrota od kwietnia 2015 do października 2016. Jako poeta debiutował w almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015. Mieszka w Poznaniu. Na stronach Biura Literackiego…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 stycznia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca